| x3Lovex3 a întrebat:

Hey! Am nevoie de putin ajutor
De fiecare data dupa ce fac baie parul mi se umfla si daca il usuc cu uscatorul si daca il las sa se usuce natural crying
Ati putea sa imi spuneti cum sa mi-l indrept, dar fara placa fiindca nu vreau sa-l ard tongue
P, S, Parul meu e saten, mai jos de umeri si am suvite roscate permanente...

Răspuns Câştigător
| Andreea_Andreea_1970 a răspuns:

Bună,
am găsit acest articol care te poate ajuta.
http://www.divahair.ro/......od_natural
Funda?

4 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Nu "ti se umfla" ai mult volum, multe fete se chinuie ca sa obtina asa ceva, cand in usuci poti sa incerci sa il indreptu cu o perie : http://www.youtube.com/watch?v=p-HvSweux4c si sunt multe alte tutoriale care te pot ajuta,and btw si uscatorul iti arde parul, dar nu in aceeasi masura ca placa, deci e mai ok, incearca sa-l faci cu peria, ca sa iti ramana intins dar totusi cu volum.

| Yasemyn a răspuns:

Hey!
Poti folosi masti de par, balsame sau sampoane pentru parul drept...

Dar, crede-ma sunt fete care si-ar dori sa aiba volum la par....Incearca sa nu-l mai usuci cu feonul sau sa-l mai "freci" cu prosopul...
Bafta:*

| x3Lovex3 explică (pentru Yasemyn):

Am aflat de fapt ca din cauza ca ma piaptan are atata volum, dar asta doar pentru ca urmeaza sa mi se increteasca... dar oricum iti multumesc pentru sfat happy

| lavandalia a răspuns:

Asa patesc si eu