| Rallu99 a întrebat:

Hey.Am nevoie mare de ajutor un coleg din clasa s-a despartit de o fata si eu de un baiat iar acum dintr-o data s-a indragostit de mine tot imi zice daca vreau sa fim impreuna iar eu tot ii zic ca nu stiu dar mie nu imi place de el si a zis ca acum ma intelege pentru ca si eu am "suferit" si a zis ca daca sunt "pregatita"dupa vacanta dar eu tot vreau sa ii zic ca nu vreau sa fim impreuna dar nu stiu cum.Va rog sa ma ajutati
P.S.

Răspuns Câştigător
| crackster a răspuns:

Anythamaria ai idee cum o sa se simta baiatul ala? Eu zic sa-i explici foarte deschis ca nu vrei sa fii cu el. Nu incerca sa il ignori, se va simti foarte prost, isi va pierde increderea is sine.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

DAca nu-ti place, nu te combina cu el.relatii de genul acesta nu dureaza.

| Anythamaria a răspuns:

Incearca sa il ignori...adica sa fii mai rece, sa nu il bagi in seama, sa te idepartezi de el! astfel, tipul isi va pierde "interesul"...ii vor disparea sentimentele si procedand in felul asta nici nu il vei rani chiar atat de tare!

| crackster a răspuns (pentru Anythamaria):

Anythamaria ai idee cum o sa se simta baiatul ala? Eu zic sa-i explici foarte deschis ca nu vrei sa fii cu el. Nu incerca sa il ignori, se va simti foarte prost, isi va pierde increderea is sine.

| charleslouboutin a răspuns:

Simplu, folosind cele cinci cuvinte. NU VREAU SA FIM IMPREUNA!

| Anonimaa77 a răspuns:

Pur si simplu spune-i ca iti pare rau dar nu vrei sa fii cu el, va intelege!happy
Bafta!happy

| Star4You a răspuns:

Eu zic sa-i spui baiatului ca nu mai vrei sa ai o relatie pentru o perioada de timp.

| GirlonFire a răspuns:

Ii zici ce simti, ca altfel. e aiurea big grin

| yneedlove a răspuns:

Mereu sa spui adevarul... niciodata sa nu gasesti scuze idioate (vad multe comentarii cu asemenea indicatii) tu trebuie sa te gandesti ca un EL poate iubii la fel sau mai mult ca o EA, deci are suflet, sentimente, etc. iar daca cineva se indragosteste de tine, si de ce nu, ajunge sa te si iubeasca, inseamna ca isi doreste mai mult de la tine decat o simpla amicitie, il poti ranii, si cum tu nu ai vrea sa faca cineva asta cu tine, nu o face si tu cu nimeni, mai bine incearca sa iti rapesti cateva minute din viata ta pentru a fi mai clara in explicatii si nu fugitiva... dar este doar parerea meawinking

| Acoco a răspuns:

Daca nu te simti atrasa de el din nici un punct de vedere ignora-l, nu are rost sa ii dai sperante. In cazul in care fosta lui prietena este o amica de a ta nu ai de ce sa ai o relatie cu el iti poti strica si prietenia cu respectiva. Dar in cazul in care te simti atrasa de el raspunsul tau va fi unul afirmativ. Ce va fi va fi. Gandeste-te bine, succes! :*