| lilboutique a întrebat:

Hey.am si eu o micuta problema... sunt inalta (cam 1.70), am 55 de kg... si nu imi sta bine cu tricouri mai lungi, cum se poarta acum, pentru ca am soldurile cam late si se vede urat. ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

1, 70 m nu inseamna ca esti inalta ci ca nu esti scunda, esti normala.Chiar daca tu zici ca ai soldurile late, eu te sfatuiesc sa porti haine pe talie care sa-ti arate silueta de clepsidra.Nici o privire nu se opreste pe solduri daca vede o talie subtire si gratioasa.Nu purta haie lalai care sa te faca dreapta de sus pana jos.Cauta sa fi cat mai feminina.La inaltimea si kg tale eu zic ca arati perfect.Nu mai iti cauta defecte si nod in papura. Bucura-te de calitati si nu mai cauta defecte unde nu sunt. Si inca ceva:nu purta sub nici o forma blugii cu talie joasa, pe solduri.Nu fac decat sa te arate mai lata in solduri. Poarta pantaloni cu talie inalta(asa se si poarta acum!)si bluze cambrate. Eu am trecut prin ce treci tu acum si viata m-a invatat cum sa fac si a fost bine.Asa ca te invat si eu pe tine!

1 răspuns:
| Emma_1878 a răspuns:

Poti purta bluze cu volanehappy