| LumeaÎnTreiDe a întrebat:

Hey buna TPU! sunteti site-ul meu preferat si de aceea as vrea sa va pun o intrebare. Mi-as dori sa am abdomenul plat, dar din pacate am putina burtica. Imi spuneti si mie cum as putea sa scap de ea fara sa cheltui bani, sa tin cure etc... ceva exercitii care nu sunt plictisitoare sau la care nu terbuie sa le astepti efectul cu saptamaniile. dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Jalnic a răspuns:

Ceva de genu vroiam şi eu. Dar nu prea ai cum să faci aşa uşor, eu mă duc la sală şi dabea se cunosc rezultatele. Abdomenul este unul din părţile care se dezvolt mai greuhappy
Încearcă sa faci dimineaţa şi seara măcar căte 3 serii a câte 20 repetări şi să creşti numarul în timp. Apropo, să nu mănânci cu 30 de min înainte, nici după, pentru că vei v..., în schimb, bea cât mai multă apa ( recomandată ar fi plată dar...)
Sper să îţi fie de folos happy

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Orice exercitiu ai face, trebuie sa astepti.Nu poti sa il faci acum iar peste 2 minute sa arati ca un manechin.
Eu iti recomand sa mergi la sala, sa faci exercitii cu un antrenor.
Nu lua pastile de slabit.Nu sunt bune.
Incearca sa nu manaci grasimi, dulciuri sau alte macaruri care nu sunt sanatoase.
Mananca salata, fructe, legume, carne de pui sau peste etc.
Bafta!

| ganton a răspuns:

Nu se poate fah sa stai in pat si sa slabesti. Alearga si mananca mai putin.

| Jalnic a răspuns:

Aaa... Acum am văzut că eşti fată, în cazul ăsta poţi reduce puţin numărul abdomenelor, dar totuş, în timp să mai creşti... happy
Succes

| Andra_2544 a răspuns:

Cele mai bun exercitii clar sunt abdomenele sun usor de facut si poti sa faci in serii de 25 si in fiecare zii faci mai mult cu 25 de abdomene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pilates - exercitii care folosesc o metoda inventata de Joseph Pilates.
Functia principala este de a intari abdomenul si fesele in acelasi timp aducand o crestere in flexibilitate astfel aducand imbunatatiri in postura corpului.Aceste exercitii implica concentrarea si coordonarea respiratiei si miscarilor, cea ce ajuta la un echilibru intre minte si corp.
Pilates sunt excelente pentru oricine vrea sa-si tonifice abdomenul pentru ca sunt concepute sa lucreze tot corpul.Si cum am mai spus de atatea ori pe acest site, nu exista posibilitatea de a slabi doar intr-o zona a corpului, nu poti avea un abdomen frumos tonificat pana nu incepi sa lucrezi pentru a slabi pe tot corpul.
Spre deosebire de alte programe de fitness, exercitiile Pilates nu se bazeaza pe principiul "cu cat mai mult, cu atat mai bine". Se concentreaza in schimb pe repetari limitate pentru fiecare exercitiu, dar calitate a fiecarei miscari.

Deci in loc sa faceti 50 de de ridicari de picioare, s-ar putea sa faceti doar 10-12.Un numar mai mic de repetari este important pentru ca nu obosesti asa usor si poti sa te concentrezi asupra calitatii fiecarei miscari in loc sa te gandesti doar la a termina cele 50 de repetari.

http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-pilates-video.html