| catalina_2560 a întrebat:

Hey happy
Ce pot folosi pentru albirea dintilor mai rapida?

16 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Eu mi-am luat doua solutii pentru albirea dintilor de la un magazin natural(bio).Dar solutiile populare ar fi bicarbonatul si mancatul merelor verzi.

| Muhteşem a răspuns:

Folosesc pasta de dinti pentru albire, si bicarbonat de sodiu.pui un pic pe periuta si te speli pe dinti.nu are un gust tocmai bun, dar albeste dintii.incearca sa vezi, chiar functioneaza.

| Brigi_5231 a răspuns:

Poti sa te dai cu lamaie si bicarbonat. Sau poti sa te faci cu laserul, dar e mai costisitor.:p Baftabig grin

| florin752010 a răspuns:

Sa te speli zilnic cu sare fina...cea din solnita.

| Juℓiaa a răspuns:

Sunt benzi in america si anglia daca stii pe cineva si folosesti 1 saptamana si nu iti recunosti dintiilove struck dau 100%rezultat.

| tazz4 a răspuns:

Pai eu folosesc sare fina, bicarbonat si zeama de lamaie. Funda?

| 9gag a răspuns:

Http://www.albirea-dintilor.com/produse.html

Cumpara benzile de la Crest. Sunt cele mai bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de lamaie ar fi o solutie si pentru scoaterea petelor galbene se foloseste coaja de portocala, se freaca dintii cu partea alba a cojii.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| iReal96 a răspuns:

Colgate.

| Ank02 a răspuns:

Buna. bicarbonat de sodiu numai ca are un gust neplacut poti insa sa adaugi pe periuta si putina pasta de dinti sau din cate mai stiu eu sare. numai ca de la ea o sa te cam usture gingiile happy

| ionutz_4985 a răspuns:

Sa te speli pe dinti dp fiecare masa si sa folosesti guma de mestecat... succes...

| ZziZy_6872 a răspuns:

Te speli zilnic cu o pasta buna de dinti dar nu colgate sau daca vrei mai albi poti incerca o vizita la dentist platesti parca un milion si iti face albire totala

| Georgiana_7664 a răspuns:

Poti folosi bicarbonat.dar am auzit de la cineva ca daca de mica nu te-ai spalat pe dinti nu da nici un rezultat... poti doar sa te duci la dentist si sa ti albesti cu un aparat special.

| Mihairzv a răspuns:

Benzile respective le gasiti pe http://albire-dinti.com/produse/
Intrati, cititi si sigur gasiti ce va trebuie.

| roxana1991 a răspuns:

Sincer daca te speli pe dinti, de 3 ori pe zi si te clatesti cu apa de gura, cred ca are efect, la mine merge.