| MorganaM a întrebat:

Hey, fetelor! Mastile de par cu ou functioneaza? ati incercat? Cum ati preparat acea masca? Am gasit pe internet tot felul de idei, dar nu pot sti cu siguranta care e buna si care nu e. Din experienta voastra, ce ma sfatuiti? kiss

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Sjbsw-kwn_e
cresterea parului nu o poti determina fizic asa ca e placebo cel mult

| MorganaM explică (pentru RAY):

Nu ma lasa sa vad videoul.
Ce e 'placebo'?

| RAY a răspuns (pentru MorganaM):

Adica a crede ca un factor a determinat un lucru desi acel lucru nu a cauzat nimic, uitate le răspunsurile mele sa vezi ca caderea parului are multe cauze

| MorganaM explică (pentru RAY):

Ok. pai, la mine e ca nu am grija de el cum trebuie. am citit raspunsul tau si iti multumesc pentru ajutor happy chiar iti multumesc ca vrei sa ma ajuti sa gasesc o solutie la aceasta problema, dar cauzele despre care ai vorbit nu se prea potrivesc la mine.
cred ca ar trebui sa imi ajut parul sa se regenereze si sa nu mai arate ca un par mort si electrizat dupa ce ma usuc la par

| RAY a răspuns (pentru MorganaM):

Pai parul e ceva mort, sunt multe chesti bio, frunze de nuc sau sampon bio

| MorganaM explică (pentru RAY):

Dar nu stiu care sunt bune... parul nu e mort. doar daca iti faci parul permanent, acea solutie iti omoara parul si atunci intr-adevar e mort

| RAY a răspuns (pentru MorganaM):

Parul este facut din celule moarte atunci cand creste din radacina. Acesta este motivul pentru care nu simtim nici o durere atunci cand frizerul il taie.
https://www.facebook.com/StilistulTau.ro/posts/529159633810456

| MorganaM explică (pentru RAY):

Uita-te la parul unei persoane care il are normal, si la parul unei persoane dupa ce si-a facut permanent. dupa permanent e efectiv mort. nu mai primeste nicio substanta de la organism, nu se mai poate repara, nu ii mai poti face nimic. e ca si mort

| RAY a răspuns (pentru MorganaM):

E ars si cu adevarat numai ai ce face, https://www.livescience.com/34731-hair-loss-alopecia-treatment.html