| δεάδℓλκιss a întrebat:

Hey TPU!
Am parul des, ondulat si foarte aspru. Folosesc placa de 3 ani si vad ca problema deja incepe sa se agraveze. Parul incepe sa nu mai aibe un aspect natural...seamana mai mult cu o peruca I don't want to see
As avea nevoie de tratamente pentru par ars.
Funda!

6 răspunsuri:
| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Gama Elsev este foarte buna.Am folosit-o si mi-a ajutat foarte mult parul.Dar poti sa iti cumperi si un sampon si un balsam de la farmacia Bincora, si de acolo am folosit.

| anonim5491 a răspuns:

Pai daca e asa e din cauza ca ai folosit prea muult timp placa si parul s-a deteriorat i s-a dus din stralucire s-a ars si s-a tocit ce iti recomand eu sunt niste patile pentru par si unghii de la farmacie intreaba farmacista si ulei de ricin dar in amestec cu ou il aplici pe par si il lasi 5 minute te limpezesti si in max 2 saptamani o sa fie o diferenta atentie sa nu pui uleiul de ricin gol pentru c a are efect de laxativ funda?

| anonim5491 a răspuns:

Imi dai fundita?

| puffy04 a răspuns:

Din pacate, daca parul tau este ars rau de tot singura solutie este sa tunzi varfurile despicate. Apoi trebuie sa aplici de 2 ori pe saptamana o masca(ulei de masline +ulei de ricin)atat pe pielea capului cat si pe lungimea parului(o tii in par cel putin 2 ore apoi te speli foarte bine) si sa folosesti cat mai rar placa iar atunci cand o folosesti sa aplici pe par un spray termoprotector. Usor, usor parul o sa inceapa sa isi revinahappy

| Ankutzykaaa a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema... Am parul cret si 2 ani m-am indreptat la fiecare spalare (de multe ori ma indretam si zilnic) si nu-mi mai statea cret deloc, mi se dusese stralucirea si era foarte aspru (ca o matura)... De 4 luni, am renuntat de tot la placa si la fiecare spalare imi fac o masca cu ulei de ricin si vitamina A uleioasa. Se pun in cantitati egale si se maseaza cu degetele radacina parului.Acum parul meu si-a mai revenit. Inca ceva foarte important: daca iti faci tratamentu asta nu trebuie sa te mai speli cu sampoane cu acizi. De preferinta sunt sampoanele pe baza de plante. Eu folosesc de la Gerovital samponul regenerant si serul cu petrol. Sunt foarte bune! Si o data la 2 luni mai taie cate un cm din el pentru a creste. Sper ca ti-am fost de ajutor :*

| Ankutzykaaa a răspuns (pentru Ankutzykaaa):

Am uitat sa-ti sp k e suficient sa stai o jum de ora cu masca pe par big grin.