| DENISSE12 a întrebat:

As vrea sa stiu cam de cate ori pe saptamana ar trebui sa te speli pe par?:d

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Cu cât speli părul mai des,cu atât se va îngrăşa mai repede şi va căpăta un aspect neîngrijit. Deci, nu face greşeala de a te spăla în fiecare zi pe cap, cel mai bine şi indicat ar fi o dată sau de două ori pe săptămână.
Baftă!

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Depinde de tipul de păr: Părul normal se spală de 2-3 ori pe săptămână, cel gras odată pe săptămână, iar cel uscat o dată la săptămână. Prima dată nu am crezut că trebuie spălat aşa rar, însă am încercat şi am observat că îmi stă mai bine părul dacă mă spăl pe păr odaă la 2 săptămâni, sau chiar mai rar. happy
Ideea e că trebuie să te speli pe păr doar atunci când simţi că e murdar. Dacă e curat, dă-i pace. happy Până la urmă ăsta e rolul şamponului:curăţatul părului.
Baftă!

| xxxdelyaxxx a răspuns:

Eu ma spal odata la 2 zile ca sa am parul mai frumos depinde si cu ce fel de saon te speli eu depilda folosesc wash and go cu extracte de fructe de padure mirose minunat si iti face oarte frumos parul dar nu uita a nu te dai cu peria pe arul ud pentru ca iti vor cadea multe fire de par...

pentru alte sfaturi despre beauty and fashion add me: xdelyax@yahoo.com

Fundita?batting eyelashes

| Nymphetamine a răspuns:

Din doua in doua zile e cel mai sanatos.Parerea mea.

| trifescugabriela a răspuns:

O data la 2 zile!

| ThePoet a răspuns:

Sincer... de 2 ori.

| OpenYourEyes a răspuns:

De 2 ori.

| tabittha a răspuns:

Si eu am intrebat dr. dermatolog acelasi lucru deoarece am parul gras si m-as spala zilnic pe cap. Insa mi s-a spus ca nu trebuie foarte des, ci mai rar, macar de 2 ori pe saptamana ar fi ideal.

| DENISSE12 explică:

Da si eu am parul foarte grascrying

| DENISSE12 explică:

Folosesc Head & Shoulders citrus fresh si balsam la fel.

| Meplusu a răspuns:

Depinde si de parul tau. Odata la 3 zile ar fi perfect.Si mai tine minte ca e recomandat sa te speli regulat, mai ales in cazul in care te confrunti si cu matreata!:*