| anonim_4396 a întrebat:

Ce sfaturi pentru cresterea parului stiti? Momentan sunt tunsa in scari si nu imi place cum imi sta cryingDupa fiecare baie parul imi sta umflat si nu il pot purta pe spate deoarece este foarte voluminos, mereu trebuie sa il tin prins in coada.Asa ca vreau sa ma tund pana la umeri,la drept, pentru a creste normal.Ce parere aveti despre asta? Ar trebui sa il tund sau sa astept sa mai creasca asa cum e? Aaaa si daca stiti niste remedii pentru prevenirea varfurilor despicate! Dau funda :*

10 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Hey! Fa-ti o masca din ulei de ricin si lasa peste noapte sa actioneze, iar dimineata spalati parul foarte bine, parul creste mai repede cu ajutorul uleiului de ricin si il poti folosi si ca sa ai gene mai lungi si daca vrei sa iti creasca sprancenele pentru a le da o noua forma si nu vei avea nici probleme cu firele despicate, dar poti folosi si ulei de argan. Daca nu te usuci cu capul in jos sa nu o mai faci, da foarte mult volum.Eu zic sa nu t tunzi si sa il lasi sa se usuce natural, spune-mi cum te usuci si tot ce faci de parul devine atat de voluminos, poate pot sa te ajut. :*

| Tanana12 a răspuns (pentru Etelca):

thinking sincer nu fac cine stie ce...ma dau cu sampon clear dupa care ma clatesc iar la ultima clatire ma dau cu apa cu otet. dupa aceea imi infasor parul intr-un prosop si stau cu el 30 de min sau o ora. apropo inainte de baie imi pieptan parul pentru ca daca o fac dupa iar sta umflat. si mai bine descurc firele cu mana dar tot asa voluminos e

| Tanana12 a răspuns (pentru Etelca):

Pai nu fac cine stie ce.ma spal cu clear dupa care ma clatesc cu apa si cu otet. dupa imi infasor parul intr-un prosop si stau asa pana se usuca, adica vreo 30 de minute sau o ora. aaaa si inca ceva inainte de baie imi pieptan parul pentru a nu-l mai pieptana dupa baie si cam atat.

| Tanana12 a răspuns (pentru Etelca):

Scuze ca m raspuns de 2 ori credeam ca nu s-a trimis raspunsul happy

| Etelca a răspuns (pentru Tanana12):

Incearca alt sampon... daca nici asa nu functineaza asa este parul tau, nu ai ce sa ii faci.

| Tanana12 a răspuns (pentru Etelca):

Cred ca este din cauza tunsorii thinking pentru ca eu chiar si inainte de a-l tunde era voluminos dar statea bine pentru ca era tuns la drept.Acum ma gandesc sa las treptele sa se ajunga.

| LioErnest a răspuns:

Masca de ulei de ricin cu miere, de doua ori pe saptamana sau o data. cu cateva ore inainte sa faci baie! sau ulei de masline, lamaie...

daca ti-am fost de ajutor, ajuta-ma si tu cu un like pe facebook:
http://www.facebook.com/mondenpunctro

| Cipsuri a răspuns:

Pentru cresterea parului poti folosi sampon Favisan, de la plafar. E in jur de 11 lei:*.

| Andreeaasdfghjkl a răspuns:

De fiecare data dupa ce te speli tine o ora balsamul pe par si apoi clateste (asta e pentru fire despicate) pentru parul tau eu zic sa iti cumperi un tratament pentru par drept eu asa fac si nu mai e voluminos dupa ce il spal big grin

| Tanana12 a răspuns (pentru Andreeaasdfghjkl):

Si ce tratament folosesti?