| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce ar trebui sa ma spal pe fata?! ..sa curete bine tenul si sa nu usuce pielea. (toate sapunurile pe care le-am incercat imi uscau fata destul de tare, devenind aspra) Va rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Toate sapunurile usuca fata, dupa ce te speli cu sapun foloseste o crema hidratanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crede-ma e supeeeer! iti revigoreaza tenul, il lasa proaspat si miroase demential http://www.1001cosmetice.ro/......i-sensibil
chiar daca e pentru ten uscat nu ingrasa pielea.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa incerc, daca da rezultate, funda-i a ta! big grin

| LoriLoL a răspuns:

Daca ai incercat toate sapunurile
(de maini) deja este grav.ce tip de ten ai? de ti s-a uscat atat de tare? pentru inceput folosetse putin ulei de masline seara in loc de crema pentru o scurta perioada de timp..si cumpara-ti un gel pentru tipul tau de ten.nu mai folositi prostii de diove niveea ca strica fataaaa

| ZambetDeGheata a răspuns:

Dove are exact aceasta reclama "curata bine tenul si nu usuca pielea"

| sarpele05 a răspuns:

Este recomandat pentru indepartarea bacteriilor de pe fata(cel putin o data pe zi) sa va spalati cu sapun. Pentru a va curata fata de punctele negre, acnee usoara este indicat sa treceti prin mai multe etape de curatare. Eu am descoperit de 3-4 luni de zile o "solutie" care pe mine ma ajuta foarte mult. Evident cremele si solutiile ce le folosim trebuie alese in functie de textura tenului, gras sau uscat. "Solutia" pe care o folosesc si sunt mandra de ea este aceasta ( http://ladys.ro/pres8-apa-trandafiri-p-2831.html ), are si un pret avantajos!

| sarpele05 a răspuns (pentru sarpele05):

Daca doriti sa va adaugati echipei Ladys, va astept! (contactati-ma pe facebook: https://www.facebook.com/dana.RoxanNa
si/sau e-mail: zoicas_dana@yahoo.com )
Va pup! :*

| Roxanutza2000 a răspuns:

Hey! Nu incerca toata cremele big grinove Nivea Gerovital si multe altele! Si eu m-am dus la medic pentru ten uscat! Iar mi-a recomandat asa : spalate in fiecare dimineata cu apa rece! Tenul se revigoreaza foarte mult si da rezultate! ~

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Roxanutza2000):

Mda...dar nu prea se curata!

| Paris2903 a răspuns:

Spalata cu sapunl Dove si apoi te dai cu o crema de fata. Eu asa fac, inainte aveam fata uscat acum si-a revenit. :* Funda?

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Paris2903):

Neah! Nu-i bun Dove, imi usuca fata.Crezi ca n-am incercat?!

| LoriLoL a răspuns (pentru Paris2903):

In primul rand nu ai voie sa recomanzi ce produse sa foloseasca pentru ca nu au acelasi efect la toata lumea.in al doilea rand nu cred ca tenului tau ii merge bine cu sapun de maini.dove usuca fata ii strica ph-ul pe care nu-l mai ai niciodata.niciun sapun de maini nu este bun pentru ten! de aceea exista geluri speciale pentru fata.acest comentariu nu l-am scris din rautate ci pentru a oferi un ajutor necesar.incearca si ai sa vezi(din proprie experienta iti spun ca mi-am stricat tenul cu dove iar acum trebuie sa am mai multa grija decat de obicei)