| Fetitsa123 a întrebat:

Hey tpu.Deci afara e cald si e vremea de fuste, rochii pantaloni scurti.Problema e ca se vede tare parul pe picioare.Nu am banii de epilator,benzi de ceara sau cea ra, crema epilatoare etc doar cu big as putea.Sa ma epilez cu big sau nu? Mama a zis ca as putea dar mie imk e frica sa nu creasca foarte mare.Ce as putea face sau sa reusesc sa il fac blond sa nu se vada?

17 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Da, te poti epila si asa. Nu se intampla nimic (ce rost are sa-l faci blond?laughing oricum va fi acolo)

| Iubibilăă a răspuns:

Daca este prima oara, nu va fi grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,iubita mea se epileaza cu bic si e totul ok.happy

| Yasmin875 a răspuns:

E bun si bigul.Nu o sa ai probleme daca te razi o data pe saptamana.

| AwaZoh98 a răspuns:

Daca iti iei parul cu BIC-ul, parul iti va creste mai mare si mai negru!batting eyelashes
Cel mai bine epileaza-te cu aparatul sau cu ceara la salon!winking

| Fetitsa123 explică (pentru AwaZoh98):

Imi dai tu banii? laughing

| AwaZoh98 a răspuns (pentru Fetitsa123):

straight face LOL! Era doar un sfat straight face... Daca vrei stai cu par pe picioare ca maimuta! rolling on the floor Sunt sigura ca o sa "atragi" foarte multe priviri! rolling on the floor

| ZeHelp a răspuns:

De ce sa-l faci blond oricum? happy

| Kamiichu a răspuns:

N-ai ce sa-i faci, fa-te cu bigul ca nu-ti creste toti zic asa, daa ar fi adevarat lumea ar fi plina de par laughing)) Fa-te linistita, e urat sa ai par pe picioare, indiferent de culoare big grin

| ShadowGhost a răspuns:

HeyhappyNu ai bani nici de un aparat cu lama? e ieftin, si il poti folosi pe toata vara daca il curetibig grinSau daca nu fate cu big. Daca il faci blond tot se vede si e uratwinking

| Uza a răspuns:

Nu creste mai mult sau mai des, doar ca v-a creste foarte repede la loc si se v-a simti aspru, eu ma fac cu lama pe maini si sunt chiar multumita dar pe picioare m-am facut si nu imi place deloc.
Epileaza-te cu o pasta de zahar, facuta in casa, e mai buna decat ceara si aparatulhappy poti gasi toate detaliile pe internet.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Iati rochii lungi sau pantaloni

| Corynna13 a răspuns:

Nu iti recomand big-ul happy Parul va creste foarte mare, firul va deveni mai puternic si mai inchis la culoare, ba chiar e posibil sa se inmulteasca.
Dar exista o tehnica de epilare foarte la indemana... Iti poti face chiar tu "ceara" pentru epilat. Ai nevoie de 2 cesti de zahar, 3 linguri de suc de lamaie si un sfert de ceasca cu apa.
Pui totul la fiert intr-o cratita si lasi la foc mediu, in timp ce amesteci continuu. Amestecul o sa capete o nuanta maro-aurie, iar apoi va deveni complet maro, moment in care trebuie sa il iei de pe foc. Lasi sa se raceasca, iar apoi dupa ce amestecul e racit si intarit, rupi o bucata si o framanti in mana ca pe un aluat (va fi foarte lipicios).
Cand "ceara" devine moale, calduta si de culoarea caramelului, poti aplica pe pielea curata si uscata in sensul de crestere a firului de par, iar apoi vei trage rapid in sens invers. Pe urma repeti procedeul de mai multe ori. Dupa epilare, curata zonele cu un prosop umed pentru a scapa de reziduurile ramase. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Heii.
şi dacă ar fi blond, tot s-ar vedea. epilează-te cu bigul, dar trebuie să o faci des.pentru că nu smulge firul de păr aşa cum face epilatorul, ci doar îl taie. sau, ai putea începe să strângi bani pentru un epilator, sau bandă de ceară, ce vrei tu pentru îlăturarea părului.
Succes!

| 123FromAmerica a răspuns:

Hahaha! Tu te epilezi ca fetele? LOL

| SabiAda231 a răspuns:

Poti sa ti'l faci cu bigul...chiar daca nu e bine...dar daca iti raman cateva fire dupa ce te'ai epilat cu bigul foloseste o penseta.Ai putea pune niste bani deoparte pentru ati lua macar o crema depilatoare sau benzi! Sper ca te'am ajutat.Ps:Si eu m-am epilat cu bigul la inceput dar te ustura cel mai bine ar fi daca te'ai epila cand faci baie

| alexandru2802andreea a răspuns:

Exista in Plafar o crema pentru a deschide parul la culoare.In legatura cu bigul, eu zic sa nu te faci cu el deoarece intr-adevar o sa iti creasca mai mult si mai repede