| denysuk25 a întrebat:

E adevarat ca daca-ti ti mai mult parul prins iti creste mai repede? Funda ( dar sa nu fie raspuns gen, da, ca nu dau funda la asa raspuns ) laughing :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E doar un mit.
Nu trebuie tinut parul strans in coada prea multe ore, deoarece risti sa se deterioreze sau sa inceapa sa cada.
Foloseste ulei de ricin, stimuleaza cresterea parului.
Te pup!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este adevarat

| AndraAlexaLove a răspuns:

Nu,nu este adevarat... nu am auzit niciodata chestia asta.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, din câte ştiu eu nu este adevărat.
Ştiu că părul trebuie lăsat liber sau prins cu ceva subţire, să nu îl ţii strâns într-o coadă de exemplu.
Dacă vrei să îţi crească mai repede îţi recomand să foloseşti ulei de ricin, chiar ajută!
Pa-pa.

| Alex1234123 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Mai adaug si eu ceva big grin

Iai varfurile o cata pe luna si incearca sa nu il arzi cu placa si alte chestii

| denysuk25 explică (pentru Hydrangeaceae):

Ce-ti mai place Copy si paste laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crește, doar împiedică ruperea sa.

| Marzipany a răspuns:

Cand il tin impletit imi creste mai repede parul decat cand e lasat pe spate(se arde mai repede).Eu il impletesc in fiecare zi in spic(tot felul de spicuri traznite:curbate de-alungul capului, pe diagonala, etc.)

| InnaBotezatu a răspuns:

Buna, da este adevarat... cel putin eu am incercat si mi-a crescut putin mai repede dar nu te astepta sa il ti o zi prins iar apoi sa ma injuri ca nu ti-a crescut rolling on the floor sa fim seriosi. parul creste destul de greu happy. Pupici :*:*

| Cxena a răspuns:

Din batrani stiu ca, dupa spalare, se unge cu ce ulei are nevoie parul tau(bunicii foloseau gaz;-)) si trebuie impletit si lasat asa peste noapte. Se zice ca ar creste mai repede, mai viguros si mai sanatos urmand acest ritual de ingrijire...;-)

| Larisuk128 a răspuns:

Si eu am auzit de la mai multi oameni ca daca iti tii parul prins iti creste mai repede, dar nu cred ca e adevarat. happy

| YoNuTzB98 a răspuns:

Nu e adevarat...de unde ai mai scos-o si pe asta?

| Zappacita a răspuns:

Parul creste oricum, chiar daca e prins, chiat daca nu. Daca il ti prins nu creste neaparat mai repede, unii au impresia asta dar nu este adevart. El creste oricum l-ai tine. Bafta happy.

| XxlolaxX a răspuns:

Este adevarat daca il tii prins iti creste mai repede parul. am o colega care avea parul pana la umeri si il vroia mai lung dar nu ii crestea pentru ca il tinea numai desprins si i-am spus sa sil prinda si dupa oo luna avea parul pana la jumatatea dintre umar si cot. oferami funda