| Pau a întrebat:

M-am decis dupa nenumarate zile in care am fost odata da, odata ba sa imi pun in vara asta aparat dentar, daca nu cumva ma voi razgandi pana maine laughing
Dar am o problema:eu cum sunt mai timida de felul meu imi va fi rusine sa vorbesc sau sa zambesc, nu suport cand cineva se uita la mine cu o privire fixa si nici nu as vrea sa se rada de mine ca am aparat, sau sa se porneasca barfe.
Am incercat sa fiu pe principiul ca nu trebuie sa imi pese de ce spun altii, daca nu le place sa nu se uite-dar din pacate nu pot sa fiu asa.
Ce imi recomandati? Ar fi mai bine sa suport acum cateva luni, sau un an-un an jumate de stat cu aparatul si pe cand voi fi mare sa am un zambet frumos sau sa ma gandesc ca cine ma iubeste, ma va iubi exact asa cum sunt eu?

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Aparatul dentar e la moda acum. Toti pustii au aparat dentar ba chiar se lauda unul altuia ce culori isi mai pot pune pe dinti. In ziua de azi nu se mai uita nimeni ciudat la o persoana cu aparat dentar. Stiu persoane care chiar aratau mai bine cu aparat laughing. Cand si-au scos aparatul s-a dus tot farmecul.
Si oricum. ce-ti pasa? Tu vrei sa ai dintii drepti si o sa-i ai. Nu trebuie sa-ti pese de ce zic altii. Lasa-i sa se uite.
Daca esti foarte complexata de problema asta cu pusul aparatului si problema ta nu e mare [ ma refer la dinti ] poti sa nici nu-ti pui.

| Xtina_2432 a răspuns:

Stai linistita, sunt chiar la moda aparatele dentare. E mai bine sa ai o dantura care sa lase de dorit, decat sa porti cativa ani un aparat in urma caruia sa ai un zambet de revista?! Eu zic sa ii lasi pe ceilalti sa barfeasca cat vor, ei vor ramane cu barfele, si tu cu un zambet de invidiat. happy Succes.

| ladypink1 a răspuns:

Eu zic sa porti big grin eu am si, chiar sunt mai speciala :] adica de mine nu a ras nimeni si eu eram timida, rusinoasa etc. iar acum? Nu imi mai e rusine de nimeni si de nimic laughing Si ce? Nu trebuie' sa iei in seama orice prostie;] fa ca mine - mergi mai departe :] mai bine sa ai un zambet frumos :] good luck love struck

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Auzi,isi bata joc de tine cat vor, dupa ce il dai jos o sa ai un zambet de milioanebig grin(Am eu un prieten de care si_au batut joc si acum are un zambet calumea). Deci puneti fara probleme.Succeswinking

| Diana_1785 a răspuns:

Cu siguranta, daca este o iubire adevarata din partea lui, te va iubi exact cum esti, nu iti face griji in legatura cu asta, dar dupa parerea mea, ar trebui sa astepti acum cateva luni in timp ce porti aparatul dentar, decat sa suferi mai tarziu. O sa vezi, ca daca nu il vei purta acum, mai tarziu o sa regreti. Eu am niste prieteni care poarta, dar inainte sa si-l puna, faceau mare haz de asta, deci daca ai prieteni, care sa te sprijine, nu va fi nici-o problema.

Succes.

| IoNuTzA_4805 a răspuns:

Sa nu iti fie rusine! Doar cei prosti vor rade de tine! Am participat la un schimb de experienta si am vizitat o scoala din Germania iar acolo 50% din elevi purtau aparat dentar si nimeni nu radeau de ei. In America a inceput sa fie o moda, iar unii isi pot pune doar de frumusete. In scoala la mine cea mai populara si cea mai frumoasa fata din scoala poarta aparat dentar. Si eu trebuie sa-mi pun ( fiindca am nevoie) asa ca ai incredere in tine si nu mai fii timida. Daca cineva rade de tine intreaba-l daca este invidios ca tu vei avea un zambet frumos.

| Teo_5562 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa porti, pentru ca si eu am purtat aparat dentar 3 ani,nimeni nu s-a ras de mine sau chestii de genu si exact:nu trebuie sa-ti pese ce apun altii, nu trebuie sa-ti fie rusine sa vorbesti sau sa zambesti pentru ca esti tot tu si daca prietenii tai te plac asa cum esti nu'ti vor spune nimic... oricum, eu iti spun ca nimeni nu se va rade de tinehappy