| anonim_4396 a întrebat:

hey TPU plz ajutati-ma sa nu radeti de mine dra am o mica problema am 12 ani si sunt cam plinutza sa zic asa 50 si ceva de chile si am 12 ani vreau sa imi dati niste sporturi sau ceva care sa ma mai ajute sa slabesc stiu ca sun in crestere dar nu imi pot lua gandul de la papa nu imi este foame eu mananc cand n-am ce face deci plz spuneti-mi niste sporturi nu stiueu ma gandeam la patinaj artistica daca inca pot sa il fac de prfesie sau macar cate de cat acolo si daca pot sa particip la concursuri si daca ma slabeste si pot participa si daca este in bucuresti spuneti-mi unde si ce vam mai intrebat plzzzzz funda funda

Răspuns Câştigător
| DenysaLove a răspuns:

Buna:*
Deci parerea mea este sa faci sport in fiecare zi cate 30 de minute, ori sa te duci prin parc cu prietenii si alergati, ori faci inot(dar e cam iarna acum si nu prea mergetongue) etc
Dupa ce mai slabesti sa zicem 4-5 kg poti sa te duci cu mare placere la patinaj :*.
Si in plus sa tii regim dar nu din acela drastic ca dupa ajungi la spitalstraight face
Sa mananci cat mai putin decat mananci acum.
Bafta multa :*

8 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Cum să râdem? Cine râde e prost( scuzaţi exprimarea, dar aşa este). Eu am 13 ani, sunt fată, am 1. 63 şi 63 de KG, dar par de vreo 55 KG. Întrebi de sporturi... Foarte eficiente sunt înotul şi voley-ul. În plus, strânge bani şi cumpără-ţi un cântar electronic, cântăreşte-te dimineaţa şi seara, aşa vei ţine evidenţa şi când te vei îngrăşa, normal că vei mânca mai puţin sau vei face tot posibilul ca să "dai jos" kilogramele în plus. Nu mânca după 8 seara, nu mai au loc arderi, deci se depune. Evită junk food( mâncare de la fast food, gen pizza, hamburgeri şi alte minuni) şi sucurile carbogazoase. Bea ceai de păpădie, este foarte bun, eu am slăbit 1. 6 KG nici într-o săptămână, ţine-mă la curent. Sănătate!

| ExtraSakadat a răspuns:

Alergari zilnice, du-te la sala... Am avut si eu o colega asa, are 11 ani si 75 kg straight face... A inceput sa se duca la sala si a mai slabitwinking. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| Sweet_5273 a răspuns:

Of deci patinaj=bani, un mod ar fi sa te duci cu o prietena in parc si sa alergi cu ea cate 30 de min. pe zi.Alta metoda e sa sari coarda!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 16 si sunt plina merg la safa si antrenoru imi spune ca in 2 ani o sa aret ca Angelina Jolie. mult noroc daca incerci si tu scumpo!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti inalta?
Pentru ca eu am 13.si am 50winking
Si eu sunt inalta...
si arat bine b-)
ciCa laughing
Dami idu tau happy si mai vorbimwinking
>:d

| Alee_9909 a răspuns:

Eu am 14 ani si am 64 de kg, dar sunt inalta si nu par de 64 de kg.Pai nu stiu incearca inot, aerobic, dans, orice ...Mult Noroc

| Diascumpika a răspuns:

Te-ai gandit la inot? Gimnastica ritmica? Si eu am avut 40 kil la 10 ani si acum am 35 dupa 4 saptamani

| SeCrEt_1919 a răspuns:

Hmmm pai incearca sa nu mai mananci dulciuri si grasimitongue incearca tennis de camp si dans si eu eram nu plinutzalaughing ca un borcanlaughing dar m-am inaltat si am slabit ff mult. funda?