| JustMeAndy a întrebat:

Vreau neaparat sa slabesc. cam 5-10 kg, vreau cel putin 5 sa slabesc. Deci cam ce dieta imi recomandati, stiu ca, in primul rand trebuie sa ma abtin de la dulciuri, cam greu, dar reusesc eu cumva. Dar oricum aveti idee ce dulciuri as putea manca, care sa nu ingrase, momentan mananc doar iaurturi de fructe. Si pentru a ajunge la greutatea ideala, adica pentru a slabi min 5 kg cat timp trebuie sa ma abtin si de la ce alimente?

2 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Eu incerc de la inceputul anului scolar sa slabesc si am reusit cat de cat.Am pornit de la greutatea de 56 kg la (1, 62 inaltime) si momentan am 47 kg eu vreau sa ajung la 42crying.De dimineata mananc cereale cu lapte, la scoala eventual un mar daca nu nimic si de pranz o portocala sau mai putin de jumatate de bol de supa de legume. Daca vrei putem tine o dieta amandoua ca sa ne fie mai usor. Vrei ceva dulce? Incearca miere cu scortisoara

| Cosmin86 a răspuns:

Lasa ndietele, invata sa mananci :

http://www.getfit.ro/......abire.html

p.s. : iaurturi cu fructe = porcarii care ingrasa, nu mai consuma porcarii