| curdupel a întrebat:

vreau sa ma vopsesc bruneta-albastrui, dar vreau sa va si mentionez ca am ochii verzi deschisi si parul meu e lung natral. Ce parere aveti, sa fac pasul asta sau nu? si daca ma vopsesc, de cate ori va trebui sa ma vopsesc dupa aia, odata la cat timp? va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Poți să faci pasul ăsta sau poți să nu-l faci,depinde de propria-ți inspirație, mai importantă decât părerea altora, esențială chiar. După ce te vei vopsi, evident că va trebui să repeți procedeul, periodic (după o lună, două, trei) rămâne tot la aprecierea ta, dar chiar după prima lună diferența de culoare va fi vizibilă.Eu îți doresc succes.Totuși un mic amănunt (această culoare foarte plăcută cu un ten alb sau deschis, devine total neatractivă pe timp de vară, când se presupune că te vei și bronza). Oricum alegere inspirată.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu te face bruneta pentru ca o sa te imbatraneasca si o sa se faca urata culoarea, iar daca vrei sa scapi de el o sa trebuiasca sa te decolorezi si o sa-ti strici parul.Albastrul acela oricum se va duce si va ramane un negru abanos...
Radacinile trebuie revopsite la 2-3 luni.Mai bine iti iei un nuantator negru sau o vopsea fara amoniac si culoarea se va duce in cateva saptamani.

| Dollicious a răspuns:

Daca ai ochii verzi ti-as sugera sa nu te vopsesti bruneta.Ti-ar sta mai bine blonda mai degraba sau roscata, insa e alegerea ta.

| ONElena11 a răspuns:

Depinde cat de des iti creste parul... cam odata la 2-3 luni

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Depinde cat de des iti creste parul... cam odata la 2-3 luni