| anonim_4396 a întrebat:

Hey, vreau sa imi fac cateva suvite cu tinctiura de castelani. Cat trebuie sa pun si in cata apa diluez? (cateva suvite, am par lung si saten). Ce rezulta e ceva foarte lichid sau ca samponul? Cum se aplica?

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Pai exista mai multe metode:
Cea mai buna, dupa parerea mea, este sa pui tinctura pe un disc demachiant si sa tamponezi suvita cu ea
Alta ar fi sa-ti pui sampon in mana si sa pui tinctura in el apoi sa te faci pe par
Ce spui tu aici e bine, dar din cate stiu eu se pune 1l de apa si pui toata sticluta

| anonim_4396 explică (pentru KamaSutra):

Dar daca pun pe discheta tinctiura nediluata nu va iesii prea inchisa culoarea? Sau doar asa iese roscat?

| KamaSutra a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu iese prea inchisa, dar nu stiu cat de bine se va vedea pe parul saten

3 răspunsuri:
| PufyPufarina a răspuns:

Paimsi eu m-am facut cu solutia aceea.eu m dizolvat-o in balsam si iese mai intens. daca vrei in apa mai bine pune putina, deorece s-ar putea sa nu iti mai iasa deloc