| Rock4ever a întrebat:

Hi TPU:*! Am o problemastraight face. Imi spal parul o data la 3 zile.Primele 2 zile arata bine iar a treia ii foarte uns.Am parul pana la bust si toata lumea zice cand e proaspat spalat ca e foarte frumos, e drept si as vrea sa imi ziceti remedii impotriva parului gras. P. S. Folosesc head&shoulders si nu fo9losesc balsambatting eyelashes. >Fundita; d

Răspuns Câştigător
| ioana_7606 a răspuns:

Aveam si eu aceeasi problema ca tine, foloseste garnier pentru par graswinking functioneaza, mi l-am cumparat marti iar azi arata foarte bine, pana acum trebua sa fie ff unswinking
dar depinde si de parul tau, sampoanele pentru bebelusi nu sunt pune deoarece sunt pentru parul uscatwinking
sper ca te'am ajutat!
Fundita plzz!love struck

5 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Nu te spăla cu apă caldă rău, spalăte cu apă mai rece că de aia este uns. Și eu am avut aceași problemă mă spalam cu apă oarte fierbinte, și acum mă spal cu apă călduță, și mai schimbă din când în când șamponul.Vara poți să te clătești și cu apă rece. Și poți să îți iei un șampon+balsam și va fi mai mătasos.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| OanaVlad a răspuns:

Foloseste junson babybig grin eu cu asta ma spal si am un par frumos si lucios dar nu e "gras"

| Bloondyna a răspuns:

Spale-te atunci mai des, eu aveam aceasta problema vara se ingrasa o data la doua zile deci ma spalam zilnic si parul meu arata superbhee hee.

| Amelie_2576 a răspuns:

Incearca samponul regenerant Gerovital. Este un sampon de calitate si e eficient si impotriva ingrasarii parului. (Eu le-am incercat cam pe toate din comert iar acesta chiar ma multumeste.) Oricum, nu te gandi sa te speli pe cap mai tarziu de 3 zile. In general, parul incepe sa se ingrase dupa 2-3 zile, deci e normal sa te speli. Altfel, se va observa.