| chucky_8545 a întrebat:

Ieri am facut sport o ora jumatate(pentru picioare cel mai mult) si am dansat o ora... da' nu am prea transpirat, in schimb eram f incinsa si deja respiram greu. Oare am reusit sa ard cateva calorii avand in vedere ca nu am transpirat prea mult? Astept raspuns, multumesc...

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Orice sport practicat oricat de putin arde niste calorii...Important e sa te mentii in forma mancand sanatos, sa nu le pui la loc dupa...

2 răspunsuri:
| dia_2587 a răspuns:

Probabil ca da. Eu de exemplu sunt norocoasa ca la stepper-ul pe care il am imi arata si numarul de calorii pe care le-am ars.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa gasesti liste pe net cu numarul de calorii consumate per activitate(sa zicem, jogging 800 cal/ora) si cu numarul de calorii probabil continute de alimente(ciocolata-500 cal/100g). Iti vei face o idee cam cate calorii ar trebui sa arzi daca vei consuma alimentul x.Transpiratia te ajuta mai mult sa scapi de apa din organism si de toxine.