| IoanaIonuca a întrebat:

Ieri mi-am epilat mustața cu ceară, iar azi mi-au apărut mici punctulețe cu puroi, parcă. Semănă cu niște coșuri. Ma gândesc ce e ceva iritație. Cum aș putea să scap de ele?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Trec de la sine, intr-o zi-două, ești ca nouă

| alina2k18 a răspuns:

Facusi o mica dermatita.
Posibil sa nu iti fi priit ceara sau uleiul folosit pentru indepartarea ei.
Se rezolva cu o crema dermatocosmetica pentru piele atopica sau gel de aloe vera aplicat imediat dupa epilare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseşte cremă de gălbenele.

| Bruno92 a răspuns:

Foliculita e... fa ti epilare cu laserul sau electroliza si scapi definitiv de parul de la mustata

| AntoniaMocanu1995 a răspuns:

Da o crema pentru dermatita. happy