| boinescu a întrebat:

Imi place sa ma spal cu apa fierbinte, insa de la un timp am observat ca aceasta imi provoaca mancarimi. Prima oara am crezut ca e de la sapun/gel de dus, insa am renuntat la ele si am dat doar cu apa. Ma mananca pielea de pe umeri si gat de fiecare data cand ma spal.
Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Posibil sa te iriti, ideea este ca apa trebuie sa fie potrivita 40-45 grade nu oparita.
Foloseste aloe vera gel nu crema dupa ce te speli maseaza zona unde ai mancarimi si problemele o sa dispara.