| Deedy a întrebat:

In curand va fi banchetul de sfarsit de clasa a 8-a al prietenului meu si ma invitat si pe mine...nu am nici ce-a mai mica idee cu ceea ce mi-ar sta bine...nu as vrea sa-l fac de ras imbracandu-ma urat... el va avea costum... iar eu va trebui sa port ceva elegant...sunt o persoana care nu prea are forme si nu stiu ce m-ar putea avantaja sad ma puteti ajuta? crying

Răspuns Câştigător
| blabla a răspuns:

Eu iti recomand o rochita cu corset pentru pentru a-ti pune in valoare talia, pentru varsta ta cred ca ti s'ar potrivi o culoare deschisa, pastelata.Cat despre machiaj la fel...nu folosi culorile puternice, extravagante...

27 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

I-ati o rochita larguta in partea de jos, cu un corset si un bolero. Ca si culori iti recomand alb, visiniu, bleu inchis, violet.

| psiholoaga a răspuns:

O rochita vaporoasa, pana la genunchi, cu spatele gol si volanase la decolteu si in dreptul coapselor. Putine bijuterii, un machiaj discret si o coafura care sa para naturala, poate cateva bucle largi. Poate gasesti in accesorii sau nuantele rochitei aceeasi culoare de pe costumul sau. Dar nu toata rochia, nu vreti sa va asortati. Distractie placuta!

Bula
| Bula a răspuns:

Te imbraci frumos, elegant, dar discret. Asemanator cum mergi la teatru sau la o nunta (ca invitata).
Si te porti asemanator, discret.
Astfel vei fi apreciata de cei prezenti.

auran
| auran a răspuns:

Ceva cambrat pe talie sunt sigura ca ti-ar sta bine. un compleu sau chiar o rochitica draguta si simpla.
Mai jos ai cateva exemple:
http://www.hainepenet.bizoo.ro/vanzare/117240/img/Rochie-Katalina
http://www.rochii-ocazie.ro/rochii_adulti/rochii_ocazie_adulti_12772.html
http://www.rochii-ocazie.ro/rochii_adulti/rochii_ocazie_adulti_1013.html
Bafta

auran
| auran a răspuns:

Sau mai vezi si asa:
http://www.envy.ro/moda/Compleuri/Costume-elegante/Sacou-si-fusta-4089
http://www.envy.ro/......-fusta-824
cu urmatoarea sunt sigura ca vei fi frumusica foc dar, depinde si de gusturile tale
http://www.envy.ro/......olero-6845
http://www.envy.ro/moda/Rochii/Rochii-elegante/Rochie-6847
super sexi!
http://www.envy.ro/moda/Rochii/Rochii-elegante/Rochie-83
si asta ar fi o alegere buna, dar ti-ar trebui niste accesorii mai calde
http://www.envy.ro/moda/Rochii/Rochii-elegante/Rochie-6681

| Sara2 a răspuns:

O rochita scurta eleganta orice culoare sandale cu toc(te avantajeaza face sa para piciorul mai lung)

| Irina a răspuns:

Cel mai important e sa fie ceva elegant dar adecvat varstei. Mereu am vazut fete la banchetul de sfarsit de clasa a 8-a imbatranite din cauza tinutei si mai ales a coafurii. Sa fie ceva tineresc, in niciun caz vreun coc sau ceva de genul asta.

| onlyme_3202 a răspuns:

Hey, dar esti tare draguta, stai linistita k nu o sa il faci de ras. fii tu insuti. si poti purta o Little Black Dress care nu se demodeaza niciodata si care iti scoate in evidenta partile frumoase. succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi... ia-ti cv mai elegant dar cv sa te avantajeze... ia-ti o canasuta si o curea lata:Xji nu iti fa griji k nu-i nimic:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suprindei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu conteaza daca ai forme sau nu...ci conteaza sa te imbraci cu ce crezi u kca iti sta cel mai bine...parerea mea. daca el se imbraca la costum u ar trebui tot ceva de genu... o rochita,... ceva care sa va potriviti amandoi...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand o roche lejera, putin mai scurta ...cat despre machiaj la fel...pantofiori negri sau argintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ytej

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu orice te-ai imbraca incearca sa te asortezi un picwinking si incearca sa ai incredere in tine nu cont ce cred ceilalti sau ce spun conteaza sa iti placa tiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I'mi puteti spune si mie ce as putea imbraca tot anul asta am si eu banchetul si nu prea am idee cu ce sa ma imbrac sunt slaba si nu mi-am gasit rochia perfecta imi puteti da un pic de ajutor? multumesc ma gasasiti pe yo_ancutza_girl95

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu sunt a 8a si am banchetu anul asta. si nu stiu cu ce sa ma imbrac avand in vedere ca sunt ff slabastraight face. daca m-ati putea ajutabatting eyelashes bomboo_boo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbracate cu ce crezi ca iti sta bine cere ajutorul prietenei si al prietenului tau ei o sa fie sinceri dar pe principalul loc trebuie sa iti pl tie ca sa ai o seara de ne uitat ca sa poti fi mandra de tine.si in al doilea rand el o sa te placa asa cum esti ca doar stai cu el si nu te-ar lua de prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatye cu uh crying ma poate ajuta si p mine cineva.si eu sunt toth a 8a.si nu am idee in ce sa ma imbrac sunt un pic grasutzahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asi prefera ceva elegant acum depinde de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati o rochie de seara, culoare galbena sau alb cu negru si sandale cu toc cam de 10 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o rochie mai scurta si ca tokuritongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa adopti o rochita potrivita varstei tale.adica o rochita scurta de o culoare vie care sa nu fie nici foarte scurta dar nici foarte lunga. daca nu ai o talie bine definita potri alege o rochita stransa sub sani, coborand usor in volanase. depinde ce forme ai poti alege rochita...cat despre coafura.sa fie una simpla, cu niste bucle usoare sau chiar par drept iar machiajul ceva simplu, nu prea incarcat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata iti zic eu cel mai simplu este sa te imbraci in ceva ce iti place si ceva comod si lasa-i pe ceilalti ca u nu stai cu aia decat o noapte si ca prietenul tau mult mai mult daca el te place asa nu ii lua in seama pe ceilalti succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei iti pot recomanda sa te inbraci ca o roche care sa nu ati arati formele

| 159753852456 a răspuns:

Macheazate cu ceva fin fi stralucitoare si imbraca o rochita potrivita strimta sati scoata formele in evidenta o rochita mica pentru varsta ta mai multe detalii ia id brunetica_loredana