| mikella a întrebat:

Intrebare pentru fetele care au folosit unghii false, vreau sa-mi spuneti:cu ce trebuie sa le lipesc si cum as putea sa le dezlipesc.nu am mai folosit.va rog spuneti-mi.

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Mi-am pus si eu de cateva ori (mai mult de prosteala). In acele pachete primesti un lipici, dar acela nu este bun de nimic, nici nu lipeste cum trebuie, nici nu iti va ajunge pentru toate cele 10 unghii...Am incercat cu superglue si intr-adevar se lipeau, dar cand a trebuit sa le dau jos a fost cam complicat pentru ca e prea...lipiciosbig grin asa ca mi-am tinut mult mainile la apa calda si pana la urma am reusit sa le dezlipesc.Deci ori superglue ori: am cumparat niste unghii care nu mai trebuia sa le pui tu lipici, aveau ele lipici iar treaba ta e doar sa le pui pe degete.Alea sunt cele mai bune pentru ca rezista si se dezlipesc putin mai usor.

28 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, ele au unlipici in cutia in care le cumperi, dar prima data ti-as recomanda sa mergi la manichiura, pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Gabry a răspuns:

Se dezlipesc, dar destul de greu! Mai bine incearca a doua varianta!

| AsiSoyYo a răspuns:

Pai. ar fi o varianta sa strangi 100-150 ron depinde unde locuiesti sau la ce salon mergi si sa ti le faci acolo. eu acolo le-am facut si iti zic ca iti raman intre 5-10 ani... eu le am din clasa a4a si sunt a5a. si sunt la fel ca atunci... sau poti sa iti cumperi din astea de 2-3 lei pot ajunge si la 5-10 lei care ti se dezlipesc dupa 1 orawinking tu alegi

| ZuzaPinky120 a răspuns (pentru AsiSoyYo):

Si eu as vrea...mi-am mai pus dar nu stiu ce sa zic as mai vrea niste sfaturi! Ai vrea sa vb c mine p mess? te rog? uite id mew roxana_bogdy mersi

| den a răspuns:

Se dezlipesc chiar daca le lipesti cu superglu...cand vrei sa le dai jos. le tii in apa fierbinte cat poti tu suporta. Sau mai bine du-te la un salon daca vrei pe o perioada mai lunga... dar mai bine iti lasi unghiile tale, vor deveni f sensibile si subtiri dupa ce o sa renunti la cele false.

| minelly a răspuns:

Ai doua variante: una lipiciul pe care il primesti o data cu comercializarea unghilor, care nu e bun de nimic, dar de care nu trebuie sa-ti faci griji ca nu se va mai dezlipi...iti vor cadea unghiile dupa cateva ore singure..., iar a doua varianta superglue care iti va distruge unghiile si e foarte greu de dezlipit. Dupa cum vezi nici una din variante nu e una buna de urmat. Asa ca mai bine strangi 50-100lei si te duci la un salon. Nu ti se vor distruge nici unghiile si ti le va aranja dupa forma unghiei tale, nu ca chinezariile alea de 2-3lei care sunt prea mari sau prea mici fata de unghiile tele.

| tweety_8071 a răspuns:

Se lipesc cu superglue..si ca sa le dezlipesti dai cu ciocanul peste unghiirolling on the floor

| amaadina a răspuns:

Nu am folosit unghii false... dar stiu ca de lipit se lipesc cu ceva lipici [care sunt in pachet ] si de dezlipit... am auzit ca iti bagi mainile in apa calda... nu stiuthinking

| mikella explică:

Dar daca le lipesc cu superglue se mai pot dezlipi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ti le cumperi are si un tubuletz, in set, cu acel lichid se lipesc unghiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le lipesti cu lipici special si le dezlipesti tinandu-le in acetona minim 30 min

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se lipesc cu superglue si se dzlipesc cu ceocanul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc foarte des unghiile false...am lipit cu super glue si se lipesc foarte bine. iar cand vrei sa le dai jos.nu este chiar asa de complicat.trebuie insa sa nu ti le lipesti foarte aproape de cuticule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le poti lipii cu super glue sau picatura.eu am avut unghii false si le-am lipit cu picatura.rezista foarte mult chiar daca unghiile sunt de proasta calitate, iar de dezlipit le dezlipesti usor tinandu-le in apa fierbinte cat suporti tu...sau acetona...big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lipiciul care il gasesti in pungulita nu ie bun de nimic...nici nu iti ajung pentru toate degetele cauta unghiile false care au deja lipici pe ele da eu te sfatuiesk sa nu le lipesti cu superglue ca o sa-ti distrugi unghiile si cand vrei sa ti le dai jos o sa fie putin cam dureros deaorece iti tragi si de unghia adevarata cel mai bine ie sa iti cumperi niste lac din ala cu gust foarte acru in cazul in care iti rozi unghiile o sa vezi ca nu o sa-ti mai placa sa le roziii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pedichiura - 25 RON
Unghii false - 50 RON
(cu Acryl sau Gel)
Gel - 35 RON
pe unghii naturale
MAKEUP de okazie
Domiciliu Zona Iancului.
Pot face si deplasari pe raza Municipiului Bucuresti.
Pentru programari : nail_art_bucuresti@yahoo.com sau 0729. 71. 71. 76

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa-le pe ale tale sa creasca sh intretine-le cum rebuie sh vei vedea diferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar acuma mi-am pus unghii false dar fara lipici ci se lipesc ele singure.credema asa e mai bine se dau foarte usor jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar acuma mi-am pus unghii false dar fara lipici ci se lipesc ele singure.credema asa e mai bine se dau foarte usor jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar acum mi-am pus unghii false dar fara lipici ci se lipesc ele singure.credema asa e mai bine se dau foarte usor jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te duci la un stilist, adica la cel care aplica unghii false. Asta ca sa nu-ti strici unghiile, sa le degradezi, sa se exfolieze...iti recomand pe cineva, incearca pe www.xgym.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe modalitati dar daca nu vrei sa tise strice unghiile poti sa tile lipesti si cu sclipici mai gros si cu lipiciul de la ele.Mai sunt multe modalitati pana si cu tot felul de oje!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati ungi de plastic obisnuite si lipestele cu guma de mestecat folositalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit odata unghii false si le-am lipit bcu picatura si le-am dezlipit cu apa fierbinte si vreau sa spun ca sau dezlipit usor depinde de cantitatea care o aplici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor nu faceti aceasta prostie. Dupa ce renuntati la unghiile false veti regreta deoarece unghiile voastre vor fi distruse pe o perioada destul de lunga. Acum regret dar e prea tarziu

| Krysscristinakryss178 a răspuns:

Si eu mi-am pus unghii false cu super glue. Le-am lasat 3-4 zile, cateva din unghii mi-au cazut singure si le-am pierdut, dupa aceea le-am scos pe toate fara apa calda sau altceva, chiar nu m-a durut nimic. Inainte sa imi pun aceste unghii false, am mai incercat de 5 ori si e tot la fel.

| DidyDidy a răspuns:

Lipiciul care il primesti nu lipeste deloc si nici macar nu`ti ajunge, asa ca du`te in mall unde vezi ceva cu farduri si unde gasesit unghii din astea in mall ca, gasesti ca eu de akl mi-am luat laughing) si spune-i sa-ti dea si un lipici pentru unchii nu`i mai mult de 10 lei lipiciul si dupa aia cand tii le dai jos pui intr-o farfurile mai mare spre bol apa calda si stai cat consideri tu.thinking iti iei pila si incerci sa le deslipesti de desupul unchiei false.

| laurita_3770 a răspuns:

Le lipesti cu super glue si le dezlipesti cu apa calda