| anonim_4396 a întrebat:

M-am vopsit cu vopsea semi-permanenta (fara amoniac sau oxidant ) si nu-mi place ce mi-a iesit, am stat aproape 50-60 minute in loc de 30 minute si nuanta a iesit foarte intensa. Cum pot sa scot vopseaua din par? Bicarbonatul ajuta? L-am samponat pana m-am plictisit dar doar s-a mai deschis (10-11 samponari ).
PS: nu vreau vopsea sau alte chestii de genul, de un an l-am lasat nevopsit la radacina si vreau sa ajung la culoarea mea naturala.

10 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Nu mai spala parul atat de des ca il distrugi, nu ai decat sa te mai vopsesti inca odata

| KaterinaРомановский a răspuns:

Din câte am înțeles șamponul anti-mătreață scoate vopseaua mai rapid din păr.

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns:

Pai,incearca cu un decolorant...happy Nu trebuia sa stai asa mult. Nu-ti face griji, scapi tu de ea. Decoloreaza-l, si vopseste-l cu o culoare asemanatoare parului tau. Isi va reveni. Succes.

| anonim_4396 explică (pentru ღBrokenツAngeℓღ):

Nu vreau sa-l vopsesc sau decolorez straight face, imi place culoarea mea cum este dupa un an fara vopsea si in plus vreau sa-mi las radacinile naturale ca sa ajung la nuanta mea. Dar cum am avut marele noroc sa se opreasca apa calda fix in ziua cu vopsitul unele suvite au prins si mai intense. :-

| Mady2696 a răspuns:

Nu poti sa scapi asa repede de culoarea pe care o ai, insa poti sa.ti faci baie la o zi sau doua si asa se va duce culoarea.

| anonim_4396 explică (pentru Mady2696):

Dar oare cu otet o merge straight face?

| Mady2696 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar vrei sa-ti distrugi parul?

| anonim_4396 explică (pentru Mady2696):

Eu stiu ca otetul se foloseste pe post de balsam. ( si pentru asfixiere, pute ca dracu straight face )

| LidiaMarinescu a răspuns:

Poti sa mergi frumusel la un salon si sa iti faci detartraj (nust cum se scrie)

| anonim_4396 explică (pentru LidiaMarinescu):

Decapaj, dar acela mi-ar modifica si nuanta de dedesubt, si eu nu vreau chestia asta.