| Ririru a întrebat:

M-am vopsit roscata, cu Wellaton ( daca conteaza ), mi-a iesit o nuanta de care sunt foarte multumita! happy Dar stiu ca roscatul se intretine greu, de asta as dori niste masti care sa ajute culoarea sau sfaturi cum sa intretin nuanta happy

Si pentru cine a mai folosit Wellaton, dureaza?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Foloseste numai sampon si balsam pentru par vopsit(incearca elseve rosu) si masti din comert cum sunt cele de la kallos, avon, l oreal.Nu face masti cu uleiuri pentru ca uleiurile ajuta la stergerea culorii.
Culoarea o sa dureze destul de mult timp, dar sa o intretii.Sa nu te speli niciodata cu apa fierbinte, cel mai bine usor calduta sau rece si la sfarsit sa inchei cu un jet de apa cat suporti tu de rece pentru ca apa fierbinte si calda deschide cuticula firului de par si sterge pigmentul.