| Ririru a întrebat:

Prin septembrie m-am vopsit roscata( cu Wellaton) ei bine de atunci roscatul meu s-a cam decolorat si acum e un roscat "spalacit" doar la soare sau lumina puternica + radacinile care mi-au cam crescut si se vad inestetic.
Intrebarea mea este, cand m-am vopsit eram saten inchis toata, si a iesit un roscat inchis cum voiam eu, acum imi va iesi la fel daca folosesc aceeasi vopsea? Imi place mult vopseaua dar nu vreau sa-mi iasa un roscat mai inchis.

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Erai şaten închis natural sau vopsit? Că aici depinde de nuanţa naturală. În funcţie de ea iese roşcatul.
Poţi să încerci din nou, şi dacă ţi se pare culoarea ciudată, repetă procedura a doua zi. Roşcatul e pretenţios, trebuie să foloseşti şampon şi balsam pentru părul roşu şi tratamente etc.
Uite ce-am folosit eu să întreţin culoarea:
http://3.bp.blogspot.com/......+and+c.JPG
Preţ : 30 lei fiecare.

1 răspuns:
| Ririru explică:

Mai deschis, pardon * laughing