| Ema1234 a întrebat:

Ma simt urata! De ceva vreme ma simt foarte inferioara(mai ales celor mai mari ca mine). Cu totul ca deseori persoanele imi zic ca sunt destul de draguta eu nu ma consider asa. Si daca eu nu ma iubesc atunci cine sa o faca? Mereu merg cu capul in jos si ma simt de parca nu e locul meu unde sunt. Prefer singuratatea dar intr-un fel mi-e frica de ea. Chiar nu sunt hotarata. Dar intr-un fel...stiu ca sunt. Vreau sa par dura si cred ca imi iese. Dra nu pot sa fiu dura daca nu sunt putin frumoasa.Fiindca nu imi sta bine. Uneori este de vina imbracamintea dar uneori doar."eu"sad Ce sa fac?sad Sunt asa inferioara? Am primit niste sfaturi pshiologice de la cineva ( chiar verisoara mea) si sincer m-au ajutat insa. dar nu indeajuns. cUM SA ma consider frumoasa?

Răspuns Câştigător
| Danyyyyy a răspuns:

Este doar o etapa din viata ta peste care sunt sigura ca vei trece.
Invata sa te accepti pe tine insuti si sa te placi asa cum esti.Nimeni nu e perfect, oricine mai are si parti negative.Nu te descuraja, mergi cu capul sus si fi sigura de tine.Cum vrei sa te placa ceilalti daca tu nu te placi pe tine?! Acesta este primul pas, acceptarea de sine.In plus nu cred ca ai vreun motiv pentru care sa te consideri urata.
Incearca doar sa ai putin mai multa grija de tinehappy
Sper ca te-am ajutat, Succes!

6 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

De ce ai avea nevoie de asa ceva?

| Kanyee a răspuns:

Fii mai increzatoare in propriile forte pentru ca poti, te va ajuta foarte mult. Nu uita un inca un lucru important: zambeste cat mai mult. vei transmite o stare de buna dispozitie, nu una de frustrare. Succes!

| cryssa a răspuns:

Pai, spune-mi, ce e asa urat la tine? de ce te consideri asa daca nimeni nu iti spune asta?

| roxanikaroxanne a răspuns:

Asa ream si eu dar cand ma uitam in oglinda ma uitam bine la partile frumoase pe care le am si la cere urata. Am depistat ca oricine este frumos in felul lui chiar si aceasta perosana...vezi ce buze frumoase are? http://www.google.com/......tp?/imgres r:7, s:0

| adela0025 a răspuns:

Pai pentru inceput ai putea sa te tot uiti in oglinda si sa repeti " sunt frumoasa" incearca sa iti vezi mai intai calitatile, de abia dupa aceea defectele. oricum, parerea mea este ca fetele ce se considera superioare si cele mai frumoase din lume sunt cele cu adevarat urate :-| tine minte ca frumusetea vine in primul rand din interior si energia pe care o emanihappy inceaca sa fi mai vesela, sa razi mai mult, sa vorbesti deschis si sa fi draguta cu ceilalti. o sa vezi ca o sa te simti mai binehappy

| Ioana_5967 a răspuns:

Hmmthinking
Daca persoanele iti zic ca esti draguta incearca sa crezi si tu asta iar daca vei incepe sa crezi ca esti frumoasa TOTUL se va schimba.Totul este sa ai incredere in tine. E cel mai important, iar daca tu vei incepe sa faci asta cei din jurul tau te vor considera frumoasa.

INCREDEREA IN SINE E CEA MAI IMPORTANTA