| Andreea1288 a întrebat:

Maine o sa-mi cunosc noii mei colegi si noua mea scoala. Cum pot sa fac o impresie buna? Cum as putea sa ma imbrac si sa-mi fac parul? Are ceva daca ma insoteste mama in prima zi de scoala, nici macar nu stiu in ce clasa sa merg, deci are ceva daca vine mama cu mine? M-am gandit ca poate daca vine mama cu mine are si ocazia sa o cunoasca pe diriginta. Oare o sa fiu binevenita in noua mea scoala? Am o colega din fosta scoala care cunoaste o fata din scoala in care sunt si mi-e frica sa nu-i fi spus oare ceva rau despre mine, daca i-o fi spus ceva rau despre mine, ce sa fac? Este ceva normal sa fiu speriata dar si nerabdatoare pentru maine?

11 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Imbraca-te elegant si simplu maine. Machiaza-te putin, parul indreptat sau prins in coada. Transmite o energie pozitiva. Este normal ca esti putin speriata si nerabdatoare. Zambeste, comporta-te frumos, incearca sa iti faci mai multi prieteni, fii prietenoasa. Totul o sa fie bine❤️

| OldSoul a răspuns:

E normal sa fii speriata si nerabdatoare tot odata, imbracate cum te imbraci tu de obicei si fii tu insati.
Si nu are nimic daca merge mama ta cu tine, e normal (asta daca nu esti la liceu).

| Andreea1288 explică (pentru OldSoul):

Sunt clasa a VII-a

| OldSoul a răspuns (pentru Andreea1288):

Pai nu e nici o problema sa mergi alaturi de mama ta, curaj si incredere in tine, oricum nimeni nu e mai presus de altcineva, eu zic sa fii tu insati si nu vor fii probleme.
Mult succes, si poti sa ne spui si noua maine cum a fost happy Bafta.

| Andreea1288 explică (pentru OldSoul):

Scuze ca raspund asa tarziu dar am un coleg mai ciudat care tot ma i-a in brate laughing si in rest ma inteleg cu toate fetele din clasa si cu baietii, nu cu toti ca unii is antisociabili.

| OldSoul a răspuns (pentru Andreea1288):

Ma bucur sa aud ca te-ai integrat cu bine, mult succes, si ignorai pe cei antisociabilihappy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Trebuie sa inveti sa te descurci fara mama

| Lawliet14 a răspuns:

De ce speriata? O sa fie bine! Imbraca-te nici foarte sobru ca sa faci o impresie buna pentru baieti, dar nici vulgar ca sa nu faci o impresie proasta la profesori. In mare parte te intereseaza colegii de clasa, nu toata scoala. Stai linistita ca nu esti "mai cu mot". happy Fii si tu mai calma, si mai pozitiva! tongue E ok daca merge mama ta cu tine. Am avut si eu o colega noua care a venit tot cu mama sa, iar sentimentul pe care l-am avut a fost ca mai bine a venit insotita decat singura. Nu stiu de ce, dar asa am simtit.

| shadow72 a răspuns:

Imbraca-te cu ceva dragut dar nu exagera si incearca sa zambesti si sa ii saluti pe toti... daca esti o fata simpatica e imposibil sa nu te placa toti

| BloodyDagger a răspuns:

Fi doar tu insăți!

| ViseCiufulite90 a răspuns:

Imbracate normal, calmeaza-te, nu mai fi asa speriata pentru ca in cateva zile te vei obisnui si iti vei face prieteni noi.
fi doar tu insati.