| katherine585 a întrebat:

Mi-am cumparat un fond de ten cam cu doua nuante mai inchis decat fata mea.
Acum as putea sa fac ceva ca sa il mai deschid la culoare, ca dupa ce il aplic arata ca o masca.
Nu imi cumpar alt fond de ten, ca pe acesta am dat ceva bani.

10 răspunsuri:
| Aaxell a răspuns:

Fa un amestec din el si fondul tau pe care l-ai folosit pana acum. Sau daca nu, cumpara un fond de ten ieftin de o nuanta deschisa sa il combini in asa fel incat sa ti se potriveasca. Bafta.

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Incearca sa il amesteci cu putina crema de fata(alba de preferinta big grin) happy

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Si eu am patit la fel, eu am 2 momentan. unu cu 2 nuante mai inchis si unul exact pentru tenul meu.
Poti sa le combini. daca ai 2. Oricum daca nu sa folosesti acelasi dar foarte putin aplici pe maini freci bine si aplici asa pe fata.
Cand mai cumperi o rogi pe vanzatoare sa aplici pe maini sa vezi daca e bun.
Succes!

| Bernoullie a răspuns:

Te dai cu putina pudra dupa aia.(pudra deschisa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti mai cumperi unu mai deschis, nu ai incotro. Nu e musai sa fie aceiasi firma, poti folosii unu seventeen time plus cea mai deschisa nuanta si le combini pe mana. Costa 30 de lei intr-un magazin care nu este situat in centru sau mall'uri. Eu asa fac din februarie/martie si inca mai am foarte mult din amandoua happy.

Daca folosesti crema o sa ii scada acoperirea.

| katherine585 explică (pentru andreebutterfly):

Ma gandeam ca daca mi-as cumpara o pudra de la Avon compacta ideal flawless si corectorul tot ideal flawless cea mai deschisa culoare, oare in combinatie cu fondul de ten s-ar aseza mai bine pe fata?

| andreebutterfly a răspuns (pentru katherine585):

Cred ca da, eu am pudra compacta ideal flawless si e super, e ok.

| katherine585 explică (pentru andreebutterfly):

Cand le combin? Pun pe cel mai deschis in sticluta celui mai inchis sau atunci cand le aplic pun din fiecare?

| andreebutterfly a răspuns (pentru katherine585):

Mai bine nu pui in sticluta adica cam asa am facut eu. pur si siplu amesteci pe mana.e mai ok.

| Anitta97 a răspuns:

Il amesteci cu putina crema de fata de fiecare data cand folosesti! :*