| Bianca_3140 a întrebat:

Mi-am epilator si vreau sa ma epilez cu el, dar ma doare si nu stiu ce sa fac ca sa ma pot face cu el, ajutati-ma cu niste sfaturi va rog:*

Răspuns Câştigător
| alice_5598 a răspuns:

NU te da cu crema inainte sa te epilezi. Poti face o baie fierbinte inainte sa ti se deschida porii si poate nu o sa te mai doara asa tare.
Sau pui gheata ca sa iti amorteasca putin pielea si sa nu se mai simta asa tare durerea.Succes

6 răspunsuri:
| εїз Ir εїз a răspuns:

Pai intai maseaza usor...Si nu apasa tare:*

| anda_1885 a răspuns:

La inceput doare, dar dupa vreo 2 epilari te vei obisnui. Dar dupa epilare, foloseste un aftershave( sensitiv balsam de la nivea) pentru barbati, e mult mai bun decat orice crema pentru calmare dupa epilat. Mi-a vandut pontul o prietena de curand, crede-ma, e bun.

| Miruuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Pai...nu prea ai ce face decat sa te obsnuiesti...

| Georgiiiii a răspuns:

Inainte sa te epilezi da-ti cu o crema de epilare calmanta si usoara
asa durerea se va diminua

| Bi.Dam a răspuns:

Pai depinde ce epilator e. Daca e Braun, atunci incearca sa te epilezi in apa ai nu doare deloc(cel putin pe mine nu). insa daca e alta firma...de ce te doare? E prea lung parulhee hee atunci incearca sa iei cu un bic inainte, si ce'ti ramane cu aparatul.Asa faceam inainte sa imi iau Braun. Poti incerca o crema sau spray(eventul de la veet) Sau ceara (astea numai in caz ca renunti la aparat)

| simooo a răspuns:

Daca te doare cu epilatorul.(si este prima oara). fa-te cu crema Veet. este foarte buna. Ma-m facut ieri iar pielea mea este fina si moale. Dupa ce te faci de cateva ori cu crema nu te va mai durea asa tare cand te epilezi cu epilatorul.