| Lexiflex a întrebat:

Mi-am lipit genele cu superglue din greșeală. Ce sa fac? Am o bucata mica de superglue o picătură fix în codita ochiului și s-a lipit gen de piele pana în gene, am încercat sa îmi tai genele cu totul laughing nu pot, sa îmi bag fata în apa calda, m-am dat cu ulei, ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Xaya a răspuns:

Din cate stiu acetona dizolva super glue dar nu cred ca ar trebui sa ti-o bagi in ochi. Poti incerca cu un betisor de urechi dar CU MARE ATENTIE ca acetona este foarte periculoasa! Intai dai cu o discheta înmuiată in apa cu sapun unde e lipiciul si apoi dai cu mare grija pe lipici cu acetona fara sa atingi ochiul! Succes!

Apropo cum de ai reusit sa iti lipesti ochiul? Eu imi mai lipesc degetele cand folosesc lipici de genul dar nimic altcevalaughing

| urseyul a răspuns:

Pai ar trebui sa faci o vizita la farmacie sa vezi daca au solutie speciala pentru a dizolva lipiciul ala, mai ales ca e in zona ochilor trebuie sa fi foarte atenta