| ChocolateAddict a întrebat:

Mi-am luat o pudra decoloranta edna(si oxidant 9%). Eu vreau doar sa imi decolorez vreo doua suvite apoi sa le fac cu albastru de metil.Cata pudra si oxidant ar trebui sa pun?

1 răspuns:
| Muflă a răspuns:

De obicei se pune jumi-juma... Dacă ţi se pare prea gros amestecul poţi să mai torni puţin oxidant sau dacă e invers poţi să mai pui pudră. Nu ştiu cât de mari sunt şuviţele alea pe care vrei să le faci tu, ar trebui să ştii mai bine de cât decolorant e nevoie ca să-ţi acopere părul (mai bine mai mult decât mai puţin, mai ales dacă eşti brunetă)