| Cristinaaaaaaa a întrebat:

Mi-au aparut pe frunte cateva cosuri.Pe maine vreau sa-mi treaca. spuneti-mi ce as putea face ( fara tot felul de solutii si creme pentru ca e duminica si nu pot sa-mi cumpar, iar lamaie nu am) Funda

Răspuns Câştigător
| AdinaELA a răspuns:

Buna! Nici alcoolul NU ajuta! Atentie! E iritant! Daca nu ai nicio crema pentru o astfel de problema, mai bine lasa-le asa.Nu le sparge! Spala-te pe fata dimineata si seara. Daca ai prin casa niste aspirina, de preferat netamponata, pune 2-3 pastile pe o farfuriuta, pune cateva picaturi de apa astfel incat sa se formeze o pasta, dati pe zonele cu probleme, lasa 10-20 de minute si clateste. Daca nu ai, nu da cu nimic.NU pasta de dinti, NU spirt/alcool, NU le stoarce. Oricum, poti sa-ti dai cu orice, pana maine nu vor trece de tot.Vor incepe sa se vindece dar nu vor disparea.Maine le poti acoperi cu putin fond de ten sau corector.Bafta!

6 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Poti sa te dai cu pasta de dinti

| warmheart10 a răspuns (pentru dedfgv):

Cu pasta de dinti nu va ajuta ci din contra se vor inflama, incearca cu alcool sau suc de aloe vera

| AdinaELA a răspuns (pentru warmheart10):

Buna! Nici alcoolul NU ajuta! Atentie! E iritant! Daca nu ai nicio crema pentru o astfel de problema, mai bine lasa-le asa.Nu le sparge! Spala-te pe fata dimineata si seara. Daca ai prin casa niste aspirina, de preferat netamponata, pune 2-3 pastile pe o farfuriuta, pune cateva picaturi de apa astfel incat sa se formeze o pasta, dati pe zonele cu probleme, lasa 10-20 de minute si clateste. Daca nu ai, nu da cu nimic.NU pasta de dinti, NU spirt/alcool, NU le stoarce. Oricum, poti sa-ti dai cu orice, pana maine nu vor trece de tot.Vor incepe sa se vindece dar nu vor disparea.Maine le poti acoperi cu putin fond de ten sau corector.Bafta!

| AdinaELA a răspuns:

Si apropo.Iti recomand sa NU mai folosesti nici lamaia, daca asta era in planul tau.Lamaia, ca si alcoolul, nu face decat sa irite pielea.Ele nu dezinfecteaza, nu exfoliaza tenul, ci din contra, omoara celulele pielii si inroseste tenul ceea ce poate duce la descuamare excesiva, uscaciune a pielii, pori blocati.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| lolytagirl a răspuns:

Eu folosesc roll-on d la garnier(e super bun )

| loveplus a răspuns:

Le spargi, dai cu putin alcool sau aftershave si pe urma gledu (fondu de ten) tongue work 100%