| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete si femei care fac asta: Cum poti scapa de parul din zona aia...nu stiu cum se numeste,dar stiu ca nu este zona pubiana,ci este o zona mai in spate, din zona fundului.

11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

NU-ti recomand crema depilatoare, mai bine foloseste lama de ras, desi pana te vei obisnui, in acea zona vei avea oarecare mancarimi cand parul incepe sa creasca din nou. Desi daca de epilezi des cu lama, acea mancarime va disparea.
Sau poti apela la un salon cosmetic de a te epila cu ceara, este dureros la inceput, desi luna de luna daca apelezi la aceasta metoda, durerea nu va mai fi ca la inceput si in plus de asta parul se rareste.

| Ralukafay a răspuns (pentru MihaelaDart):

Am incercat cu lama, dar mi-e frica sa nu ma tai.

| Ralukafay a răspuns (pentru MihaelaDart):

Nu am bani pentru saloane.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ralukafay):

Te deranjeaza atat de mult acel puf? sincer daca tot ti-e teama sa nu te tai, lasa-l acolo ca nu te va deranja nici el pe tine. Il vei epila atunci cand vei fi sigura mai bine pe tine si atunci actioneaza sa te epilezi in acea zona.

| Ralukafay a răspuns (pentru MihaelaDart):

Pai chiar ma deranjeaza.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a indeparta parul existent intre buci si in zona anala ai putea incerca sa folosesti crema depilatoare Weet. Succes!

| Ralukafay a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar pe crema scrie ca este interzisa depilarea cu crema respectiva in zonele fetei, pubiene, anale, pe maini, etc.Doar pe picioare ai voie s-o folosesti.

| KYE6645 a răspuns:

Incearca cu un trimmer, Eu asa fac

| Ralukafay a răspuns (pentru KYE6645):

Ce este ala trimmer?

| KYE6645 a răspuns (pentru KYE6645):

Epilator

| Ralukafay a răspuns (pentru KYE6645):

De unde?