| trandafir_6116 a întrebat:

Mi se unge parul foarte repede. a 2`a zi dupa ce il spal e uns. aveti niste sugestii?

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Iti recomand sa schimbi samponul.
http://www.lookfantastic.com/......th%29.html
E special pentru par gras si e foarte, foarte laudat in intreaga lume de toti cei care l-au incercat. E mai scump dar merita fiecare banut.

| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Te referi la faptul ca ti se ingroasa parul.
Deci sunt 3 variante :
- il lasi sa se usuce singur, nu il faci tu cu feonul
- l-ai obisnuit cu spalarea ca fiind ceva foarte frecvent
- nu folosesti un sampon corespunzator tipului tau de par

Incearca Garnier Fructis, anti-matreata si pentru par gras, arata asa:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

La mine a dat niste rezultate foarte bune.
Si eu eram la fel ca tine.
Trebuia sa ma spal in fiecare zi pe cap, sau o data la 2 zile daca nu aveam timp.
Acum mi-l spal o data la 3 zile sau chiar 4 si parul meu ar rezista si mai mult:)
Recomandat e o data pe saptamana, dar totusi, nu stiu de ce, nu ma simt bine:))
Succes!

| ikram a răspuns:

Iti recomand samponul natural Rose valley cu trandafir http://atshopping.ro/product.php?id_product=33

| 이벨 a răspuns:

Da, si eu aceeasi problema.Asta depinde tipu de de par pe care il ai. Eu de exemplu ma spal in fiecare zi chiar daca am auzit ca asta nu e bine. Sau problema poate fi ca iti lasi parul sa se usuce singur in loc sa-l usti cu uscatorul.

| papusikatha a răspuns:

Galbenusul de ou sau ceai de musetel, te speli o data pe saptamana cu ceai de musetel si apoi te clatesti cu apa plata in care picuri otet.

| DaNaDoT a răspuns:

Vrei sa spui ca e gras? Foloseste un sampon pentru par gras!

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Nu ti-l mai linge laughing