| TwixulDrept a întrebat:

Parul meu are mult volum ( mai ales dupa spalare ) ar fi alta metoda de a--l intinde in afara sa il fac cu placa? Daca da spuneti
dau fundita pentru cel mai bun raspuns

8 răspunsuri:
| Denisse_8813 a răspuns:

Balsamul de par, insa trebuie ales cu grija si acesta! Mergi in magazin si cere exact ceea ce vrei, adica un balsam pentru par drept. Apoi daca vrei sa renunti la placa il poti intinde cu peria rotativa in timp ce il usuci cu feonul. Cred ca ti-ar mai putea fi de folos uleiul de par sau ceara de par aplicate dupa spalare pe parul uscat. happy

| Farcas a răspuns:

Poti incerca si un balsam de par pentru par drept, dar este si ceva spray de la Sephora care te dai cu el pe parul ud si te usti apoi si iti ramane parul foarte foarte lins. E adevarat ca e mai scump dar e ff bun (in jur de 50 de lei)Nu stiu acum cum se numeste dar sigur gasesti la magazinele Sephora daca intrebi vanzatorele.Succes si bravo ca nu apelezi la placa happy

| dynasmile21 a răspuns:

Buna :) Cu ajutorul periei si a uscatorului de par, asa cum se face la coafor. Insa ai nevoie de ceva indemanare pentru asta, dar o vei avea cu timpul :D
Depinde insa foarte mult de textura firului de par, lungime si cat de ondulat/cret este.
Uite cateva idei :
http://www.youtube.com/watch?v=omGqvaDVGTo&feature=fvw asta e un pic mai ciudata, dar vad ca functioneaza :)
http://www.youtube.com/watch?v=MKm_t64reSk&feature=related

| anda_1885 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de volum fileaza-te

| frida0purple a răspuns:

Dupa samponare si clatire, foloseste un balsam de par.
Deoarece atunci cand se usuca, parul poate fi greu de aranjat pentru ca este incarcat cu electricitate statica [ si sta ridicat, dand senzatia de volum]. Balsamul o sa-l faca neted si catifelat si nu o sa-ti mai stea ridicat.
Un balsam bun este cam 25 Ron. Succes!winking

| lynysyk a răspuns:

Si la mine a fost asa insa acum folosec un balsam de la L oreal si e mai bine, incearca si tu alt balsam sper sa ajute

| maad08 a răspuns:

Fa-i Bucle Cu Placa big grin

| maad08 a răspuns:

Fa-i bucle cu spuma de par laughing doamne unde'mi sta capu'
SCZ