| Lovelypeaches100 a întrebat:

Pot persoanele ‘urate’ sa aiba relatii?

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Desigur.Pe strada cand vezi cupluri, cam jumatate sunt "urati"( in ghilimele pentru ca multi nu sunt urati cu totul, adica unii au fete frumoase si corp mai naspa sau invers, ambele)
Frumusetea se afla in ochii privitorului, asa ca nu trebuie sa fi surprins/a daca o persoana care ti se pare urata e considerata de altii frumoasa.
De obicei e cel mai usor pentru persoanele care au un fizic bun si o fata mai normala sau uratica decat cei care sunt frumosi dar mai grasi sau foarte slabi.
Pana la urma chiar nu conteaza aspectul(poatre putin la inceputul unei relatii...) daca nu esti o persoana faina(sa ai niste calitati pe care le pui in favoarea ta, atat cele fizice cat mai ales cele psihice).
ex: Poti vedea ca unii barbati desi nu sunt neaparat frumosi au un anumit sarm, un comportament dragut care le atrage pe multe femei.
Trebuie sa te iubesti si sa ai putina incredere in tine ca sa gasesti pe cineva, dar mai ales sa fi o persoana de treaba.
P.S.
Am citit undeva ca daca vrei sa gasesti un partener potrivit, trebuie sa scrii tot ce cauti in cealalta persoana pe o hartie(ex: frumos, destept, succes intr-un anumit domeniu, optimist, intelegator,--dar mai amanuntit).Te uiti atent la ce ai scris si din momentul acela incerci sa devi persoana pe care ai descris-o. Persoanele sanatoase atrag persoane sanatoase, cele optimiste atrag altele la fel, etc.
Cred ca e un sfat foarte bunhappy

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suficiente

| RAY a răspuns:

RKBlue ti-a confirmat ceea ce vreai sa citesti, astfel ca ai dat fundita, cum sa nu dai daca iti satisface minciunile interioare

.Pe strada cand vezi cupluri, cam jumatate sunt "urati"( in ghilimele pentru ca multi nu sunt urati cu totul, adica unii au fete frumoase si corp mai naspa sau invers, ambele)

nu stiu pe ce strada vede el jumatate din cupluri urati, in principiu majoritatea sunt asemanatori ca atractie fizica

Frumusetea se afla in ochii privitorului, asa ca nu trebuie sa fi surprins/a daca o persoana care ti se pare urata e considerata de altii frumoasa.

se afla pe naiba de asta exista persoane populare, de exemplu 15% din baieti dintr o facultate din usa au desvirginat 85% din fete,categoric e un mit, un om frumos e frumos pentru majoritatea, la fel si un om urat

ana la urma chiar nu conteaza aspectul(poatre putin la inceputul unei relatii...) daca nu esti o persoana faina(sa ai niste calitati pe care le pui in favoarea ta, atat cele fizice cat mai ales cele psihice).
ex: Poti vedea ca unii barbati desi nu sunt neaparat frumosi au un anumit sarm, un comportament dragut care le atrage pe multe femei.
Trebuie sa te iubesti si sa ai putina incredere in tine ca sa gasesti pe cineva, dar mai ales sa fi o persoana de treaba.

cum naiba sa nu conteze aspectul fizic, cand intalnesti un om ii vezi fizicul, te atrage ii dai o sansa de cunoastere, nu te atrage nu-i dai indiferent cata incredere are ala, daca e urat e respingator

in concluzie urati iti gasesc mult mai greu un partener

| sierra1 a răspuns:

Oho și incă cum - uită-te la Beauty and the beast

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fiecare om isi poate gasi o pereche, asemanatoare sau nu.
Relatiile sunt la liber, trebuie doar sa gasesti un om care e de acord (sau chiar isi doreste) sa formati una.

| oglindasultanului a răspuns:

Cu cei care nu le considera astfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da toți urâții și uratele au relații.

Nu știu de ce am impresia că întrebi chestia asta. Și te consideri urât, urâtă dar tu arăți normal.

| LikeARollingStone a răspuns:

Orice persoana poate avea o relatie. Nu cred ca exista asa zisa "persoana urata", depinde de gusturi.

| Dana1999 a răspuns:

Da fiindcă nu toți sunt perfecționiști și superficiali in gândire
Nu toți căutam oameni care sa fie admirați de cei din jur

| RAY a răspuns (pentru Dana1999):

Nu e vorba de perfectionism sau a fi superficial, atractia este ceva involuntar, tu ai sta cu un baiat fata de care nu simti nimic?

| Dana1999 a răspuns (pentru RAY):

Ba da pentru ca nu totul tine de aspectul fizic
Eu nu Ma îndrăgostesc doar de fizic

| RAY a răspuns (pentru Dana1999):

As vrea sa te cunosc

| lucaovidiu a răspuns:

Daca ai pl mare da.