| painkilleeer a întrebat:

Peste putin timp trebuie sa merg la piscina cu familia dar eu nu vreau dar mama ma cam obliga. Nu vreau deoarece sunt foarte grasa(am 2 straturi de colacei mari pe burta) si am picioarele grase+celulita. Cum pot acoperi sau ce fel de costum sa iau?

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Am fost ieri la piscina. Era plin, dar stii cate fete aveau abdomen? 1. Majoritatea avem niste colacei, suntem oameni normali nu modele. Eu zic sa nu te mai stresezi, sa incerci sa te accepti asa cum esti si sa te simti bine in pielea ta. Ia un costum de baie intreg, simplu, negru sau bleumarin, eventual cu dungi verticale. Poti lua si un pareo sa il legi in jurul taliei, daca vrei sa iti ascunzi picioarele.

| stefaniacristina77 a răspuns:

Buna! poti sa-ti iei un cardigan mai transparent si lung, unul special pentru plaja. e important sa te simti bine in pielea ta iar daca tu esti nemultumita de corpul tau mai bine te-ai apuca de sport si de un regim laimentar mai sanatos.

| T0T a răspuns:

Fă mișcare. Ești grasă din vina ta că stai într-una pe loc și mănânci numai prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i mamei tale ce ne-ai spus nouă, o să te înțeleagă.

| Green66 a răspuns:

Din ce ai spus presupun că singurul costum care acoperă tot este costumul de măicuță. Acum dacă ești nemulțumită de corpul tău trebuie să faci ceva(sport, să-ți schimbi modul de viață și alimentația big grin), nu să acoperi zonele de care ești nemulțumită.

| ubox7007 a răspuns:

Cu cat iti iei un costum sa acopere mai mult cu atat pari mai "no go". Si eu sunt gras, am la fel ca tine happy, dar eu nu ma duc, acuma stiu pe uni (si baieti si fete) mai grasi ca mine care merg fara nici o problema. Eu de obicei cand sunt cu familia, tratez numai familia cu importanta, in rest nu bag pe nimeni in seama. Incearca asta, poate te ajuta.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Nai ce sa faci

Răspuns utilizator avertizat
| alincik900 a răspuns:

Daca mergi la piscina ai sansa de a scapa de citeva kg daca incerci sa te alimentezi corect. Iar pentru costume de baie te poti inspira http://alincik-md.blogspot.com/2015/05/idei-pentru-costum-de-baie-2015.html

| VogueKat a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti cumperi un costum de baie care sa nu crape pe tine, adica sa nu fie chiar mulat rau.Cat despre mersul la piscina, ar fi chiar foarte bine sa te duci.O sa slabesti considerabil cu putin efort. Sper ca te-am ajutat :*