| MASTER14RS a întrebat:

Sa ma apuc la 14 ani de sala? Este recomandat sau mai bine zis, este ceva neinregula?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa mergi fara nicio problema

| greyhound a răspuns:

De la 17-18 ani incolo
deocamdata nu esti pregatit

| Danciu_Alex_2000 a răspuns (pentru greyhound):

Nu are nimic eu fac sala de la 13 ani in poza mea de profil aveam 13 ani acum am 14 si tot am crescut iar acum am bicepsul de 37 cm!
nu este adevarat ca iti opreste cresterea eu l-am intrebat pe un baiat de 19 ani care face sala de la 14 ani si a crescut de la 1-30m la 1-90m

| Weider a răspuns:

Mai bine astepti inca 3-4 ani si apoi te apuci, lasa corpul tau sa se mai formeze, ca inca esti in crestere.

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Da este ok, dar ai grija sa nu ridici mereu greutati (haltere.gantere,etc) pentru ca nu o sa mai cresti in inaltime.In schimb, poti face exercitii pentru piciaore (gambe, coapse) si abdomen happy
Sper ca te-am ajutatwinking!

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Este bine, chiar sanatos! dar vezi sa nu exagerezi! adica sa faci numai cat poti! o sa iti prinda bine si o sa ai o silueta mai frumoasa si puternica. iti garantez ca nimic nu o sa ti se intample. succes!