| MaryParis2211 a întrebat:

Am varfurile despicate si nu stiu ce sa folosesc.Nu prea vreau sa ma tund.Stiti voi niste tratamente? Mersiii! Puphappy

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Din pacate odata despicate varfurile nu se mai repara niciodata, pentru ca parul e mort, de aceea nu te doare cand il tai. La fel ca unghiile, daca ti se rupe una, cu orice creme sau tratamente ai da-o tot nu se lipeste. Eu am parul mai jos de sani si il tai de 3 ori de an, creste chiar mai repede dupa ce e proaspat scurtat.
Tratamentele doar previn despicare varfurilor eu folosesc l'oreal professionel mythic oil nu le si rapara.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fie ca vrei sau nu, singurul,, tratament,, pentru varfurile despicate e foarfeca...altfel nu scapi de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru varfuri despicate, singura solutie ramane:FOARFECA!
Tunde varfurile la cel putin 8-12 saptamani pentru cresterea lui sanatoasa, nu ai incotro.
Te pup!

| xtembix a răspuns:

Incearca zeama de lamaie, ulei de ricin/ulei de masline. Sau cauta masti din galbenus de ou si ulei de masline.

| patriiiii89 a răspuns:

Cumpara masca de par happy. Iti va face varfurile superbe. Dar sa stii ca daca le si tunzi 1-2 cm nu e mare pierdere, iti vor creste f repede inapoi :*. baftaa.

| crimena22 a răspuns:

Ulei de richin sau blsam pentru varfuri.

| frenchxfries a răspuns:

Poti folosi tratament cu ulei de richin happy
Sau la Avon exista ulei de argan pentru par, la sticluta, eu folosesc dinacela si da rezultate bune happy Imporant e sa nu te dai cu placa sau cand te usuci sa nu folosesti uscatorul prea aproape de par :*

| MaryParis2211 explică (pentru frenchxfries):

Dar dupa ce isi revin varfurile la normal pot sa ma dau cu placa?

| crimena22 a răspuns (pentru MaryParis2211):

Ai mari sanse sa se arda.Lasal putin mai mult si apoi fate cu placa.

| frenchxfries a răspuns (pentru MaryParis2211):

Poti sa te dai cu placa dar mai rar, nu in fiecare zi happy