| cocainanicotinablabla a întrebat:

Stiti vreun sampon care sa lase parul moale? M-am spalat cu tot felul de sampoane dar nici unu' nu mi l-a lasat mai moale, sta foarte rigid si am folosit foarte multe balsamuri.

Am inteles ca seturile (sampon +pastile / sampon+balsam ) din farmacii sunt bune.

Dati-mi si mie niste idei, jur ca va dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Mie garnier fructis sampon si balsam pentru par uscat imi lasa parul moale. Plus cand ma usuc ma dau si cu un spray balsam leave-in de la schwarzkopf. In principiu indreapta-te spre produse care au in componenta uleiuri, de masline, de argan, susan, macadamia etc.
E posibil sa fie parul tau uscat si atunci ar trebui sa folosesti saptamanal o masca din comert sau naturala, facuta acasa si sa eviti pe cat posibil, placa si foehno, Cand stai la soare, sa iti acoperi parul cu o balarie, turban sau prosop si aplici spray cu filtru uv. Sa nu uiti sa bei 2l de apa pe zi, hidratarea incepe din interior si sa mananci alimente bogate in grasimi nesaturate peste, nuci, seminte, ulei de masline etc.

| BiuL a răspuns (pentru BiuL):

Imi cer scuze pentru ortografia execrabila.
foehnul*
palarie*

4 răspunsuri:
| wyla a răspuns:

Eu ti-as recomanda Garnier fructis este foarte bun.

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam samponul hidratant Gerovital Plant (http://farmec.ro/produse/par/sampon-hidratant-21.html) dupa care sa aplici serul hidratant termprotector (http://farmec.ro/produse/par/ser-hidratant-termoprotector-64.html)

| Bijouu a răspuns:

Poate e si de la apa.incearca sa iti faci o masca de par +balsam si stai cu ele in cap cam o ora.st unele masti si seruri bune la saloane.bafta