| Venusgirl a întrebat:

Sall. am decis ca timp de o luna sa nu-mi mai indrept parul pentru a vedea cum o sa arate asa sanatos, insa miine sunt nevoita sa-l indrept o data. cum credeti o sa-i faca rau parului?

8 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Logic ca ii face rau parului, e ca si cum ai pune placa pe mana, te arde si te ustura.
Incerca sa folosesti spray cu protectie termica inainte de a folosi placa, la fel si cand folosesti feonul si ondulatorul.

| Mayar a răspuns:

De ce nu iti tratezi parul?

| Venusgirl explică (pentru Mayar):

Adica? ce vrei sa spui?

| Mayar a răspuns (pentru Venusgirl):

Adica sa nu il lasi in paragina, ci sa te ocupi de el, sa iti tratezi parul cu sampon regenerator, spray-uri care ajuta parul.

| Venusgirl explică (pentru Mayar):

Am decis sa am grija de par o luna pentru a vedea rezultatul. ii faceam masti, masaj, il pieptam cu grija, nu ma foloseam de phoen, placa etc... asta am facut timp de 3 saptamini, insa in a patra saptamana sint nevoita sa-l indrept cu placa (chiar daca nu vreau).

| Mayar a răspuns (pentru Venusgirl):

Daca folosesti spray pentru protectie termina asa cum trebuie, atunci o sa iti fie ok parul.

| EllaGbr a răspuns:

Parul nu se distruge doar din folosirea plăcii o singura dată, pe parcurs și nu numai datorită plăcii. Dacă nu îl tunzi nu se regenerează și luciul pierdut nu îl mai recapeți. Te poți îndrepta, dar dacă îl vrei sănătos trebuie sa te tunzi și apoi să nu mai folosești placa, produse în exces (spuma, fixativ etc) frecvent.

| AdrianaCH a răspuns:

Cu cat folosesti placa mai rar, cu atat parul tau va fi mai sanatos!
Nu va afecta daca il intinzi o data pe saptamana!
Dar tine minte un lucru foarte bine! Ar trebui sa merg intr-un centru comercial sa iti cumperi solutii de protectie termica pentru par, asa nu il vei arde!
De exemplu eu folosesc un sprey de la Avon de la prosdusele de styling pentru intreptare/mentinere a parului drept.
Sper ca te-am ajutat cu ceva!