| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare daca tata are 1. 83cm si mama are 1. 64cm eu am acum 1.79-1.80cm pina la 18 ani am sanse sa ajung la 1. 90cm Ms Anticipat...

Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

Daca vei practica si un sport cu siguranta.
Iti dau un exemplu.Parintii tatalui meu sunt scunzi, bunicul are cam 1.68 iar bunica cam 1.70, iar tata are 1, 90.
Asta fiindca in tinerete a jucat mult fotbal, a fost o fire sportiva, mereu facea sport.
Sportul ajuta la o dezvoltare armonioasa, de exemplu poti practica baschet.
Si daca spui ca acum ai 15 ani, mai cresti pana la 18 ani deci tot ce-i posibil.

| CowboyxD a răspuns (pentru FollowTheLight):

Multumesc mult am sa incep si eu cu fotbalul...

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nimeni nu stie asta, oasele se dezvolta intr-un stil destul de ciudat deci e posibil sa nu te mai inalti deloc sau sa te mai inalti inca 20 de cm.
Nu uita sa treci si pe la blogul meu:
http://polly-lena.blogspot.com/

| onasis1961 a răspuns:

Normal că poţi! Nu este bătut în cuie să ai înălţimea părinţilor. Dacă faci puţin sport şansele sunt mai sigure, adică. înot, volei sau baschet.Baftă multă şi sănătate maximă!

| minho a răspuns:

Pai orice este posibil, dar asta nu putem sti noi depinde de organismul fiecaruia.

| cosmin01max a răspuns:

Daca acum ai 15 ani pana la 18 mai ai timp sa cresti dar incearca sa faci sport, te va inalta