| florinrazvan a întrebat:

cum slabesc in 2 luni 6-7kg? am 18 ani inainte nu aveam probleme cu greutatea nu sunt genul care sa nu pot sama abtin dela mancat dar am avut o problema de sanatate si m-am ingrasat acum numai am nicio problema dar vreau sa dau jos kg acumulate nu am accesul la o sala de forta as vrea cateva diete si ce exercitii fizice sa fac, abdomenele sunt bune? si cam cati km sa alerg pe zi si ce sa numai mananc, dau funda!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o alimentație săracă în calorii dar care să asigure minimul necesar de nutrienți pentru buna funcționare a organismului, activitate fizică zilnică pentru consumul energetic.
calorii.oneden.com
Lasă dietele și practică un sport de masă, exerciții fizice, etc., ce îți place cel puțin o oră pe zi!
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

Invata sa mananci :

http://www.getfit.ro/......abire.html

Dietele sunt stupide.

Cu absdomenele pierzi vremea, fa exercitii cardio ( alergat, inot, etc. ), 3-4 sedinte de 1 ora pe saptamana.

| cretzulina5291 a răspuns:

Ai putea incepe prin a nu mai manca nimic dupa ora 6, bea multa apa. Daca esti o persoana careia i place dansul ai putea incerca unul...v-a da rezultate, abdomenele ajuta

| Cosmin86 a răspuns (pentru cretzulina5291):

"nu mai manca nimic dupa ora 6" = prostia din popor, buna sa-ti fortezi stomacul

Poti slabi putin mai stupid.

Abdomenele ajuta la slabit? DE CAND exercitiile pentru tonifierea masei musculara sunt eficiente pentru slabit?

N-ai nicio treaba

| Didi13xx a răspuns:

Pai...da sunt bune abdomenele, si alte miscari si elergatul este bun.dar sa mananci putin la orce masa sa nu mananci sa te saturi mananci cat sa pacalesti stomacul asa si fructe leguma na ca stea-s pe primul loc altceva nu stiu si eu vreau sa slabesc la vara sa mai ies sa ma misc. cei amuzant e ca sunt la tara si la munca slabesti ca lumea nu asa laughing) sper ca te-am ajutat happy