| florinrazvan a întrebat:

de ieri am inceput sa merg la sala vreau sa dau la scoala de agenti depolitie si am o proba sportiva trebuie sama pun la punct cu alergatul si cu ocazia asta vreau sa si mai slabesc am 88 de kg nu vreau sa slabesc ridicand greutati pentru ca in trecut am avut probleme cu spatele acum numai ma doare dar nu vreau sa risc, imi poate spune cineva un program? ce sa fac la sala? adica doar sa alerg si abdomene? sa fac si tractiuni? nu am instructor pentru ca nu-mi permit i-am mai intrebat pe colegii dela sala dar nu m-am lamurit as vrea sa stiu daca imi poate spune cineva un program? eu o sa ma duc de luni pana vineri la sala pentru ca lucrez si dupa munca ma duc iar in wek sunt la facultate la fr, nu se poate trebuie sa ridic numai greutatii? sau se poate si cu greutatea corpului sa fac exercitii?

Răspuns Câştigător
| sosostore a răspuns:

Pai daca ai probleme cu spatele nu ai voie banda. Acuma depinde ce probleme ai. Intai trebuie sa mergi sa iti faci o radiografie dupa care mergi la un kinetoterapeut. El iti va spune si ce fel de exercitii ai voie si ce nu. Daca e urgent si tii neaparat sa mergi la sala pe panda incearca doar sa mergi cat poti tu de mult. dar alergatul este posibil sa iti dea dureri de spate. De asemenea mergi pe bicicleta medicinala (acelea in care poti sa iti rezemi spatele). La greutati incearca cat mai usoare.

1 răspuns:
| mihai4000 a răspuns:

Luni:brate; marti:picioare; Miercuri:spate; Joi:piept si abd; Vineri: Umeri