| LifTwist a întrebat:

La ce varsta este recomandat sa te vopsesti la par?
Nu as vrea raspunsuri la 20/30 de ani...; D
Dau fundita la cel mai bun raspuns cu mai multe detalii' (;

Răspuns Câştigător
| L0vely a răspuns:

Daca iti ingrijesti parul calumea cu masti, balsam etc. te poti vopsi si la 15 ani... dar nu in exces.Foloseste o vopsea de buna calitate. si incearca sa nu iti decolorezi parul! Va incepe sa cadasad Cumpara ser pentru protejarea varfurilor de la AVON, fa ti masti cu ou, ulei de masline, lamaie...sau cumpara masca de la Kalloswinking e foarte buna!:X

12 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Eu la 17 m-am vopsit prima oara si nu consider ca am facut ceva rau... de pe la 18 ani nu e nicio problema. Bine, acum nici sa te apuci de la 13 ani nu e indicat laughing Faci cum crezi tongue

| Crs a răspuns:

Eu am inceput la 18 ani sa ma vopsesc. nu cred ca e o varsta anume!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, cand incepi sa albesti. daca vrei doar sa-ti schimbi culoarea, dupa 21 de ani. Cu cat mai tarziu, cu atat mai bine.

| Joanne a răspuns:

Eu am un par sensibil, dar m-am vopsit prima oara la 13 ani. Nu cred ca afecteaza parul prea tare daca e vopsea de calitate si daca nu o faci prea des. Important, foarte important este sa faci un test, sa vezi daca esti alergica. Trebuie sa astepti cam 24-48 de ore, iar daca nu ai nicio reactie, poti sa ai culoarea dorita pe par. Ai grija si la culoare, ca sa nu iti inaspreasca trasaturile.

| Graphee a răspuns:

Bună.
Eu cred că este recomandat şi după 15 ani.
Dacă vrei să te vopseşti tu sau alţii, te vopseşti când vrei tu.
Dar apoi nu vei mai avea părul tău natural.

| alexaaa a răspuns:

Nu exista o varsta pentru a te vopsiwinking. poti sa iti vopsesti parul daca vrei. poate ai auzit ca vopsitul face rau parului.este adevarat.il arde. dar daca ai grija de el, folosesti si balsam, nu il vei "rani " asa de tare.

| Tiffany89 a răspuns:

Dupa mine e prostie sa iti vopsesti parul pana nu iti cresc fire albe.

Iti strici doar parul... Poti incepe mai bine cu suvitele, care nu ajung pana la radacina paruluihappy

| Stella a răspuns:

Eu m-am vopsit si am 12.si nu am patit nimic la parbig grin

| Bubble_7593 a răspuns:

Depinde la parbig grin
o prietena de-a mea care are parul destul de subtire s-a vopisit la 15 ani si nu a patit nimic la par(nu a inceput sa ii cada parul)
daca ai parul mai des poti mai devreme cu 1 an cam asa

| xewgdnfn a răspuns:

Recomandat ar fi sa nu te vopsesti niciodata, dar pe la 15-16 doar cateva suvite, dar daca vrei total pe la 17-18 ani. Si nu este recomandat sa te vopsesti de foarte multe ori. Maxim de 2 ori pe an.

Sper ca te-am ajutat. :*

| abcd_6851 a răspuns:

Salut. tind sa cred ca mai devreme de 16 ani nu e chiar ok. dar daca nu ai fire albe, la ce sa te vopsesti?
totusi daca alegi sa te vopsesti, foloseste un balsam pentru par. pa.

| luciana_7433 a răspuns:

Ti-as recomanda sa nu te vopsesti.Eu am 28 ani si am un par superb fiindca il spal foarte des cu un sampon bun( de la l'oreal), si o data pe luna il''vopsesc'' cu Hena- Nu este vopsea, este un produs natural indian, dar nu Hena din magazine ci direct de la sursa, din India adica; poti folosi si hena din magazin(Plafar nu supermarket), exista doua nuante, negru si roscat-poti face combinatii intre ele.incearca,nu vei regreta! Succes!happy