| danyella12 a întrebat:

Sall!love struck cine are relatii sau cunoaste un designer vestimentar sau un stilist ceva ca vreau sa incep aceasta cariera inca de mica si sa nu vad. trebuie facultate, liceu ma rog dar inca nu am ajuns acolo deci vreau sa vorbesc cu cineva care chiar e un om bun la suflet si ma poate ajuta sa imi dea sfaturii si trebuie sa vb cu el neaparat va rog help me plis!love struck kiss

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Electra Formosa
http://www.facebook.com/electra.formosa?ref=ts&fref=ts

| DokOcOOkiE a răspuns:

Huh, iti zic sa nu mergi pe acesta cale, adica in paralel cu invatatura.
Crede-ma cunosc perosne care si-au ruinat viata c-au incercat sa devina designeri si-au ajuns sa ceara un post de munca ca curatatoare de toalete nu cred ca -ti doresti asta (ca sa nu mai zic ca si acele persoane avea si un deosebit talent INCREDIBIL ), da se face facultate invataminte speciale si in liceu.
Si crezi ca un designer va asculta? Te rog sa-mi scuzi mult indrazneala dar nu cred ca va asculta. Invata mai intai, gandeste la carera profesionala pe baza solida nu talent caci asa multi s-au ruinat(cunosc o multtime de exemplare, asa zisi designeri scriitori etc ), au srafsit groaznic.
Insa! Cine stie poate vei reusi dar! cand vei fi mai mare nu acum.
Si in concluzie : sfatul meu e sa inveti mult si bine sa faci facultate teorie ceva nu facultate artistica, Bine! 1 dupa ce termini cu facultatea aia incepi sa-ti pui si alte facultati in minte. Poti lucra in paralel.