| BackAgainToTPU a întrebat:

Sall :X oh go on is fata am treishpe any sh am o mik problema: la 1.73-1.74 am aprox 80 de kg. fac cwalk sh am skateboard. credeti ca ma vor ajuta? merg aproape zilnic in jur d 1 km pe jos. alimentatia este cam saracaciosa. mancare gatita acasa fara cine stie cat ulei sh de obicei dimineata ori un crenvusti ori un ou fiert, sau salata de rosii ardei si ceapa cu un gratarel pe tigaie far pic de ulei. pranzul de obicei un senvish, din paine integrala sau graham sh ardei capia(ii iubx) si muschi sau un shnitzel ff rar fara foarte mult ulei (il face maicamea) dar mai sar peste masa asta. foame mare nu am. si dulciuri nu mananc ca nebuna (o inghetata la 3-4 zile si atat) dar m gandesc ca e vb de miscare. sunt pasionata de comp >:"
deci, credeti ca miscarea asta mai ciudata (cwalk si skateboard) o sa ma ajute? subliniez sunt fata. dorinta mea e sa slabesc mai mult la picioare, iar pe bicla nu pot sa merg big grin p. s. exclus role, bicla, abonament la sala(nu vreau febra musculara, vreau sa slabesc), iar gimnastica nu preami face placere, dar daca e neaparat... (primul rasp nu e bun, eu deja mananc salate,; i cam la 2 zile mananc un iaurt, dar nu preami place iaurtu. apa beau multa.

4 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

C-walkul este solicitant, si skateboardingul la fel, incearca sa faci mai multa miscare.
Acuma daca maica'ta si/sau taicatau sunt la fel si tu semeni cu unul dintre ei e inutil. Daca parintii sunt slabuti dai inainte cu miscarea.

| Princessee a răspuns:

Eu am slabit fff mult la sala. Mi-am facut un abonament pe o luna si ma duc zilnic. Mananca mai multe salate, iaurturi simple si lasa snitelele! Incearca rolele sau ceva care iti solicita muschii.

| l0v3ly8l0v3ly a răspuns:

Pai invata sa mergi pe bicicleta si du-te si mergi cu bicicleta prin parc cam o jumatate de ora iar de alergat alearga mai mult fa mai multe ture.Bafta la slabit.

| BackAgainToTPU explică:

Fara sala sh chestii de genul, iar pe role cad din prima.