| AndreeaCdr a întrebat:

Sallotare TPU! Spuneti-mi si mie cum sa ma epilez cu epilatorul, astfel incat sa nu ma doara asa de tare?
(nu-mi face sugestii sa ma fac cu bigu sau alt cv, numai cu epilatorul)
Deci, unde eram... Sa stiti ca nu am la el atenuator de durere, si ma spal pe picioare cu apa calduta sa se dechida pori.(am citit eu undeva, ca nute mai doare)
Deci... Voi cum faceti, astefl incat sa nu va doaraaa!

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

De durere nu prea scapi in toata viata ta, tot o sa ai parte, macar putina.

Uite eu ce fac ca sa nu doara chiar asa rau (e bine ce ai zis tu ca faci mai sus)
pe langa asta eu epilez mici parti ale picioarelor, cand ma doare rau de tot nu mai epilez. Dau putin si iar opresc, dau inca putin si opresc. Imi ia 25 de min la un picior (depinde si cat de mult par ai)

sper ca te-am ajutat.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte bine după un duș mai cald, ai porii dilatați și epilarea se face mult mai ușor.
Pa, pa.

| StartingANewLife a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Răspunsul dvs este unul eronat. Niciodată nu se epilează după duş, deoarece firul de păr se înmoaie şi epilatorul îl rupe în loc să-l smulgă, de aia doare ceva mai puţin. Testat pe propria piele.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru StartingANewLife):

Bună.
Stai calm/ă, aplic această metodă de ani de zile, după duș nu înseamnă în secunda doi!
Hai nu mai ieșim în față ca vitejii după ce războiul s-a încheiat de... mult timp apus!
Pa, pa.

| StartingANewLife a răspuns (pentru Legiuitoarea):

1. Aici nu este vorba de un război. Am căutat pe google informaţii suplimentare cu privire la epilat, probabil ca mulţi alţii. De aceea orice topic, oricât de vechi, va fi întotdeauna de actualitate.
2. Aşa cum dvs v-aţi raportat la propria experienţă, aşa am făcut şi eu.
3. Nu am încercat să isc niciun fel de conflict. O zi frumoasă!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru StartingANewLife):

Bună.
Te contrazici în propriile iluzii!
Orice topic vechi NU mai este de actualitate, epilatul a evoluat, și fără durere!
Pa, pa.

| Anca95 a răspuns:

Nu ai ce face ca sa atenuezi durerea.Continua sa te epilezi asa tye vei obisnui cu timpul. Dupa epilat da-te cu apa termala pentru a calma pielea.

| Anda1708 a răspuns:

Buna.Pai daca esti la inceput este normal sa te doara, dar o sa vezi ca cu timpul durerea nu o sa mai fie atat de intensa, pentru ca pielea s-a obisnuit! Este imposibil sa te faci cu epilatorul si sa nu simti nimic, din pacate!winking

| pufuleata a răspuns:

Incearca sa te faci in sensul cresterii parului. durerea este mai suportabila

| dius a răspuns:

Daca nu vrei sa incerci cu bigulo incearca cu bicul...>big grin

| MeeMee a răspuns:

Buna,pai,in primul rand,ca sa nu simti durerea incearca sa iti racesti picioarele cu ceva rece, de e gheata, nu degeaba se pune atenuantorul in congelator happy si incearca sa te gandesti la ceva frumos cand te epilezi ca sa nu iti mai amintesti de durere, dar poti sa te epilezi putin, astepti cateva secunde si continui. Sper ca te'am ajutathappy