| IonutPopescu1990 a întrebat:

Am o problema (sau mai multe) cu parul meu. Este creț și foarte aspru și pe deoparte începe sa cada (în cantități foarte mari), deci deduc, ca probabil o sa am chelie.

Acum, eu nu vreau sa rezolv toate aceste probleme, măcar sa le încetinesc. Știe cineva ce pot folosi pentru a-l face mai moale?
E insuportabil, mai ales când prietena trece mana prin el (deșii nu zice asta o simt ca gândește asa).
Va rog frumos, vreun sfat (în principal persoane care au trecut prin asta).

De asemenea pentru cădere, știți vreo soluție? Voi băieții care aveți probleme cu căderea parului, ați găsit vreo soluție pentru a o încetinii?

Va mulțumesc frumos.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru căderea părului ai nevoie de un control dermatologic, un șampon/balsam pentru păr moale.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește ulei de ricin.

| Flaviia16 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin sau de argan cu cateva ore inainte de sapalare, aplica-ti masti din comert cu Q10 sau naturale (exp: miere + lamaie; galbenus de ou) si daca vrei sa nu mai fie asa aspru foloseste balsam.

Uite aici ceva foarte bun : https://www.facebook.com/....../photo.php